Fernando Gaviria opanoval spurterské klání na Volta ao Algarve

nabor

První etapu tradičního portugalského etapáku Volta ao Algarve vyhrál Kolumbijec Fernando Gaviria (Quick-Step Floors). Neúspěšně na něj dotírali druhý André Greipel (Lotto Soudal) a třetí Nacer Bouhanni (Cofidis).

Do úniku se dnes pustila pětka závodníků Christoph Pfingsten (Bora-Hansgrohe), Justin Oien (Caja Rural-Seguros), Brian van Goethem (Roompot), Joao Benta (RP-Boavista) a Adam de Vos (Rally Cycling). 26 kilometrů před cílem byl peloton kompletní a začal boj o pozice.

Pelotonu dominovaly týmy Katusha, Cofidis, Quick-Step a Lotto Soudal. Při budování pozic pro sprintery měli ideální pozici Cofidis s Bouhannim a Lotto Soudal s Greipelem. Gaviria byl více zavřený vzadu, Degenkolbův Trek se vytáhl také na čelo a Groenewegen se dostal do čelních pozic na poslední chvíli. I Gaviria se nakonec dostal do dobré pozice a vše bylo připraveno na bitvu velkých spurterů.

V posledním kilometru byli na čele borci Lotta Soudal, za nimi pokračovali jezdci Cofidisu a za nimi se nacházeli další spurteři. Gaviria začal spurtovat asi 250 metrů před cílem jako první. Nejlépe na to zareagovali Greipel s Bouhannim, ale kolumbijskou raketu nedokázali překonat.

Zdeněk Štybar i Jan Bárta dnes etapu dokončili v pelotonu bez ztráty na Gaviriu.

https://www.youtube.com/watch?v=C7jhS3egUQI&t=1386s