nabor

Na Volta ao Algarve musela rozhodnout až cílová fotografie, která označila za vítěze dnešní etapy Andrého Greipela (Lotto Soudal). Tím smutným poraženým byl John Degenkolb (Trek-Segafredo). Na tohle duo dotíral i Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo), ale mladý Holanďan by potřeboval cíl o pár metrů dál. Vedení před závěrečnou etapou udržel Greonewegenův parťák Primož Roglič.

Do úniku se dnes pustila čtveřice závodníků Ryan Mullen (Cannondale-Drapac), Taco van der Hoorn (Roompot-Nederlandse Loterij), Dion Smith (Wanty-Groupe Gobert) a João Matias (LA Alumínios-Metalusa). Poslední jmenovaný odpadl padesát kilometrů před cílem.

Zbylá trojice pořádně postrašila peloton, když ještě 10 kilometrů před cílem měla více jak minutový náskok. Nakonec se to úniku nepovedlo a Mullen, Hoorn a Smith byli dojeti dva kilometry před cílem díky práci týmů Dimension Data a Quick-Step Floors.

Po dojetí úniku se do čela dostaly vlaky Lotta Soudal a Treku, které rozjížděly spurt pro své lídry Greipela a Degenkolba. Na posledním kilometru je předjel tým Quick-Step, ten rozjížděl spurt pro vítěze první etapy Fernanda Gaviriu.

Jenže Gaviria zůstal velmi brzy sám a na čelo najela dvojice Treku. Za Degenkolbem vznikla drobná mezera, kterou si museli dospurtovat Greipel, Groenewegen, Démare a Pasqualon (Wanty-Groupe Gobert). To se jim povedlo a za Degenkolbem se vyvezli, aby se na cílové čáře rozhodlo mezi Greipelem a Degenkolbem.

O pár centimetrů byl nakonec úspěšnější Greipel. Degenkolb vytěžil ze spurtu druhé místo, třetí dospurtoval Greonewegen a Démáre se musel spokojit se čtvrtým místem.

Jan Bárta dojel v pelotonu, Zdeněk Štybar pracoval pro Gaviriu a etapu dokončil na 171. místě se ztrátou 2:12.

Zítra nás čeká rozhodující etapa a my se můžeme těšit na útoky Kwiatkowskiho, Castrovieja nebo Dana Martina na Primože Rogliče.

Pořadí Jméno – Tým – Země Čas
1. André Greipel – Lotto Soudal – Německo 4:57:51
2. John Degenkolb – Trek-Segafredo – Německo  ,,
3. Dylan Groenewegen – LottoNL-Jumbo – Nizozemsko  ,,
4. Arnaud Demare – FDJ – Francie  ,,
5. Jasper Stuyven – Trek-Segafredo – Belgie  ,,
6. Andrea Pasqualon – Wanty – Groupe Gobert – Itálie  ,,
7. Fernando Gaviria – Quick-Step Floors – Kolumbie  ,,
8. Nacer Bouhanni – Cofidis – Francie  ,,
9. Michael Schwarzmann – Bora-Hansgrohe – Německo  ,,
10. Edvald Boasson Hagen – Dimension Data – Norsko  ,,