Těsný spurt v Tavire ovládl André Greipel, Roglič stále vede


Na Volta ao Algarve musela rozhodnout až cílová fotografie, která označila za vítěze dnešní etapy Andrého Greipela (Lotto Soudal). Tím smutným poraženým byl John Degenkolb (Trek-Segafredo). Na tohle duo dotíral i Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo), ale mladý Holanďan by potřeboval cíl o pár metrů dál. Vedení před závěrečnou etapou udržel Greonewegenův parťák Primož Roglič.

Do úniku se dnes pustila čtveřice závodníků Ryan Mullen (Cannondale-Drapac), Taco van der Hoorn (Roompot-Nederlandse Loterij), Dion Smith (Wanty-Groupe Gobert) a João Matias (LA Alumínios-Metalusa). Poslední jmenovaný odpadl padesát kilometrů před cílem.

Zbylá trojice pořádně postrašila peloton, když ještě 10 kilometrů před cílem měla více jak minutový náskok. Nakonec se to úniku nepovedlo a Mullen, Hoorn a Smith byli dojeti dva kilometry před cílem díky práci týmů Dimension Data a Quick-Step Floors.

Po dojetí úniku se do čela dostaly vlaky Lotta Soudal a Treku, které rozjížděly spurt pro své lídry Greipela a Degenkolba. Na posledním kilometru je předjel tým Quick-Step, ten rozjížděl spurt pro vítěze první etapy Fernanda Gaviriu.

Jenže Gaviria zůstal velmi brzy sám a na čelo najela dvojice Treku. Za Degenkolbem vznikla drobná mezera, kterou si museli dospurtovat Greipel, Groenewegen, Démare a Pasqualon (Wanty-Groupe Gobert). To se jim povedlo a za Degenkolbem se vyvezli, aby se na cílové čáře rozhodlo mezi Greipelem a Degenkolbem.

O pár centimetrů byl nakonec úspěšnější Greipel. Degenkolb vytěžil ze spurtu druhé místo, třetí dospurtoval Greonewegen a Démáre se musel spokojit se čtvrtým místem.

Jan Bárta dojel v pelotonu, Zdeněk Štybar pracoval pro Gaviriu a etapu dokončil na 171. místě se ztrátou 2:12.

Zítra nás čeká rozhodující etapa a my se můžeme těšit na útoky Kwiatkowskiho, Castrovieja nebo Dana Martina na Primože Rogliče.

Pořadí Jméno – Tým – Země Čas
1. André Greipel – Lotto Soudal – Německo 4:57:51
2. John Degenkolb – Trek-Segafredo – Německo  ,,
3. Dylan Groenewegen – LottoNL-Jumbo – Nizozemsko  ,,
4. Arnaud Demare – FDJ – Francie  ,,
5. Jasper Stuyven – Trek-Segafredo – Belgie  ,,
6. Andrea Pasqualon – Wanty – Groupe Gobert – Itálie  ,,
7. Fernando Gaviria – Quick-Step Floors – Kolumbie  ,,
8. Nacer Bouhanni – Cofidis – Francie  ,,
9. Michael Schwarzmann – Bora-Hansgrohe – Německo  ,,
10. Edvald Boasson Hagen – Dimension Data – Norsko  ,,