Vánoční speciál 2016: č.5 – Petr Vakoč

Připravili jsme pro Vás  bohatou štědrovečerní nadílku, mozaiku, která se skládá z ohlédnutí za výhrami českých a slovenských jezdců v letošní sezoně. V každém článku navíc naleznete kousek bonusového kódu se slevou, který Vám po složení poskytne slevu do našeho eshopu s cyklistickým dresy.

Poslední díl věnujeme nejúspěšnějšímu českému závodníkovi letošní sezóny, který letos opravdu zazářil. Je jím jezdec Etixxu Petr Vakoč.

Sezónu začal na Tour Down Under, který dokončil na 27. místě. Poté byl pátý na Tour du Var a druhý na Tour Cycliste International La Provence.

Následovala klasika Sud Ardéche, kde měl Etixx početní převahu a Vakoč byl určen lídrem, proto mu jeho kolegové rozjeli spurt a český mistr si dojel pro výhru.

Těšící se Petr Vakoč

Hned další den nastoupil na start Drome Classic. Závod se nevyvíjel příliš dobře, ještě 15 kilometrů před cílem byl Vakoč až ve třetí skupině, ale společně s Janem Bakelantsem postupně ,,docvakli,, obě party a dostali se společně až do čela závodu. V posledním kilometru Bakelants nastupoval snad po každé zatáčce, ale Vakoč vždy našel odpověď a ve finiši Bakelantse přespurtoval.

Petr Vakoč

Následovalo páté místo na Strade Bianche a 83. místo na Kolem Katalánska.

Poté přišla třetí výhra a to na klasice Brabantský šíp. Na stoupání IJskelderlaan čtyři kilometry před cílem, nastoupil Tony Gallopin, následovaný Tannerem, Vakočem, Alaphilippem a Gasparottem. Vakočovi tempo udával Alaphilippe až do chvíle, kdy Vakoč v posledním kilometru zaútočil a deklasoval svoji konkurenci.

Petr Vakoč

Na dalších klasikách si s Alaphilippem role vyměnili a Vakoč pracoval pro svého vrstevníka a kamaráda. Poté nastoupil k závodům Amgen Tour of California (29. místo), Kolem Švýcarska (33. místo) a oběma mistrovstvím republiky (3. a 4. místo). Skvělé výkony mu vysloužily místo v sestavě pro Tour de France, kde byl vidět při práci na špici pelotonu. Poté závodil ještě na klasikách San Sebastian (35. místo), Olympijských hrách (58. místo), GP de Fourmies (100. místo), GP de Québec (9. místo), poté si dobře vedl i na GP de Montreal, ale v poslední zatáčce upadl (52. místo), GP de Namur (2. místo), mistrovství Evropy (5. místo) a nakonec Kolem Lombardie (53. místo)

Soutěž

Poskládejte všechny kódy poukazu ve vánočních speciálech (1,2,3,4,5) a dojděte si pro poukázku. Více informací o soutěži v odkazu.

Toto je poslední kód z naší pětice. Spojte všechny kódy dohromady (bez mezer) a objednejte si dárkový poukaz na cyklistické oblečení v hodnotě 500 Kč.

Poukazy už došly? Přidejte za kód „LETOURTYM“ desítku (…..LETOURTYM10) a získáte 10 % slevu na nákup. Těchto kódů máme pouze deset.