Vánoční speciál 2016: č.1 – Roman Kreuziger a Leopold König

nabor

Připravili jsme pro Vás bohatou štědrovečerní nadílku, mozaiku, která se skládá z ohlédnutí za úspěchy českých a slovenských jezdců v letošní sezoně. V každém článku navíc naleznete kousek bonusového kódu se slevou, který Vám po složení poskytne slevu do našeho eshopu pro cyklisty.

V úvodním článku se budeme věnovat rodákům z Moravské Třebové, tedy Leopoldu Königovi a Romanu Kreuzigerovi a jejich letošním úspěchům.

Leopold König

Jezdec týmu Sky zažil sezónu jako na haoupačce. Nejprve měl být spolulídrem na Giru a úvodní závody ve Španělsku se mu celkem vydařily, ale vinou zranění vypadl ze závodního tempa a do pelotonu se vrátil až na Kolem Švýcarska.

Poté následovalo mistrovství České republiky v časovce a diváci mohli vidět velmi strhující souboj o výhru. Nejprve zajel Petr Vakoč čas 1:08:50. Poté ho překonal právě König s časem 1:08:01, ale na trati byl ještě doslova domácí Jan Bárta. Ten byl v cíli v čase 1:08:09 a po čtyřech letech opustil trůn nejlepšího českého časovkáře a žezlo přenechal svému staronovému kolegovi Königovi.

Leopold König

Poté se König účastnil ještě závodů Kolem Polska, Olympijských her a to jak v hromadném závodě, tak v časovce, kde byl 12. Následně na Vueltě vyhrál s týmem Sky časovku a sezónu zakončil 12. místem na klasice Milán – Turín.

Roman Kreuziger

Druhým závodníkem z tuzemska, který si letos připsal výhru je Roman Kreuziger, ale stejně jako před ním König, také na domácím šampionátu.

Sezónu Kreuziger začal 6. místem na Ruta del Sol a 10. místem na Tirreno – Adriatico. Dobře se mu vedlo i na oblíbených ardenských klasikách, kde na Amstelu zkusil zaútočit, ale nakonec skončil 12. Na Valonském šípu si o jedno místo polepšil a na Lutychu byl dokonce sedmý. Poté stihl objet ještě Dauphiné (19. místo celkově) a přišel domácí šampionát.

Tinkoff ho zvládl parádně. Do úniku se dostali Juraj Sagan a Michael Kolář. Z pelotonu asi třicet kilometrů před cílem vyrazili i Kreuziger s Petrem Saganem a dojeli ke zbytkům úniku. Ale byl zde i Zdeněk Štybar. Čelo se zredukovalo na tři muže. Byl to Kreuziger, Štybar a Juraj Sagan. Závěr byl navíc po kostkách a na rovině, což určitě hrálo do karet Štybarovi, proto musel přijít útok od jezdce Tinkoffu. Ten přišel v poslední zvlněné pasáži asi tři kilometry před cílem, kde Kreuziger nastoupil a utrhl svého velkého kamaráda a zároveň největšího rivala dne a dojel si pro premiérové vítězství na domácím šampionátu.

Roman Kreuziger

Kreuziger jel i Tour de France. Zde  se na něj snesla tvrdá kritika za to, že nepomohl Albertu Contadorovi v páté etapě. Contador následně odstoupil a Kreuziger jel sám na svůj výsledek. Nakonec si dojel pro výborné 10. místo. Poté objel další klasiky jak v Evropě, tak v Americe, ale bez většího výsledku.

Soutěž

Poskládejte všechny kódy poukazu ve vánočních speciálech (1,2,3,4,5) a dojděte si pro poukázku. Více informací o soutěži v odkazu.

1vesele