Van Rensburg vítězem v Malajsii, Kolář v bodovací soutěži celkově sedmý

nabor

Etapák Le Tour de Langkawi se stal minulostí. O jeho vítězi nakonec rozhodl smolný okamžik z šestého dílu této soutěže. López po pádu ztratil rozhodující vteřiny a odsunul se na konečné třetí místo. Triumf tak slaví Jihoafričan van Rensburg.

Slovenské příznivce mohou těšit kvalitní výsledky Erika Bašky, Juraje Sagana a především Michaela Koláře, který mezi sprintery skončil sedmý.

7. etapa přinesla italské stupně vítězů. Radoval se Andrea Guardini, když na pásce porazil pondělního vítěze Jakuba Mareczka a Andreu Paliniho. Mezi TOP 10 se navíc vměstnal i 6. Paolo Simon a 9. Marco Benfatto. Italové tak mohou hodnotit úterek za nadmíru úspěšný.

Ze slávy naopak nepatrně ustoupili Slováci. Nejvyššího postavení dosáhl 10. Michael Kolář. Do boje o pozice se nezapojil jak 21. Erik Baška, tak ani 84. Juraj Sagan.

Závěrečný den přinesl mírně rozmanitější pódium. Přesto se radovali znovu především italští jezdci. Prvenství nejen ve sprinterské soutěži, ale i v etapě, získal Andrea Guardini. Ten se tak radoval 4x během 8 dnů. Pro druhou příčku si v závěrečném závodě dojel Jakub Mareczko, pomyslný bronz pak připadl Japonci Kuroedovi.

Michael Kolář se ani na závěr nedostal mezi 3 nejlepší, když si dojel potřetí pro čtvrtou příčku. Celkově mu však jeho výkony stačily k postu 7. nejlepšího spurtera. Juraje Sagana v daném pořadí najdeme na 15. místě a Erika Bašku na příčce dvacáté osmé.

Největší pozornost se ovšem dostala pochopitelně celkovému vítězi. Tím se i s velkou dávkou štěstí stal Jihoafričan Reinardt Jans van Rensburg před kolumbijským duem Daniel Alexander Jaramill & Miguel Ángel López. Slovenští cyklisté se seřadili na chvostu 6., respektive začátku sedmé desítky.

Deset nejlepších:

# Jméno závodníka Stát Tým Čas
1 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 28:31:21
2 Daniel Alexander Jaramillo Diez (Col) UnitedHealthCare Professional CT 0:00:18
3 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team 0:00:19
4 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai Pro Cycling Team AAC 0:00:23
5 Jesper Hansen (Den) Tinkoff 0:00:23
6 George Harper (GBr) One Pro Cycling 0:00:23
7 Ivan Santaromita (Ita) Skydive Dubai Pro Cycling Team AAC 0:00:25
8 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling 0:00:29
9 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF 0:00:29
10 Antonio Piedra Perez (Spa) Funvic Soul Cycles – Carrefour 0:00:29