Van Aert získal páté vítězství v sezóně na Coppa Bernocchi

nabor

104. ročník závodu Coppa Bernocchi přinesl napínavý závěr, v němž v těsném souboji ve sprintu zvítězil Wout Van Aert.

Závod Coppa Bernocchi se jel v pondělí 2. října 2023 a měřil 186,65 km z Parabiaga do Legnana v severní Itálii. Kopcovitý závod byl druhým podnikem seriálu Trittico Lombardo.

Hned na začátku se vytvořil únik, do kterého se dostali Michael Belleri (Biesse Carrera), Alessio Cialone, (TotalEnergies), Floris de Tier (Bingoal WB), Sylvain Moniquet (Lotto Dstny), Andrea Piras (Beltrami TSA- Tre Colli), Jeferson Ruiz (GW Shimano Sidermec) a Larry Warbasse (AG2R Citroen).

Jumbo-Visma kontrolovalo tempo pelotonu a umožnilo úniku vytvořit si na zvlněných okruzích severně od Legnana maximální náskok šesti minut. Únik se v průběhu dne rozpadl a 40 km před cílem se zmenšil na pouhé tři jezdce.

V tomto okamžiku Soudal-QuickStep zrychlil a roztříštil peloton. Julian Alaphilippe, Andrea Bagioli a Fausto Masnada se vydali do úniku za tým Soudal-QuickStep, k nimž se přidali Wout Van Aert, Jan Tratnik a Tiesj Benoot z týmu Jumbo-Visma spolu s Vincenzem Albanesem, Marcem Hirschim a Christianem Scaronim.

Wout van Aert Coppa Bernocchi 2023Alaphilippe tvrdě pracoval na čele pro Bagioliho. Tratnik se mu vyrovnal a pomáhal Van Aertovi. Na nájezdu do Legnana zaútočil Benoot, aby si vynutil reakci, než Tratnik vyvezl Van Aerta.

Van Aert zahájil svůj sprint brzy, ale odolal pozdním výzvám Albaneseho a Bagioliho a zvítězil. Pro Belgičana to bylo páté vítězství v sezoně.

Ilustrační foto: Getty Images