Valverde slaví výhru z Vuelta a Murcia po sedmdesátikilometrovém sólu

nabor

Alejandro Valverde zvítězil v závodě Vuelta a Murcia poté, co jel osamoceně dlouhých sedmdesát kilometrů.

Brzký únik vytvořili Sam Bewley (Orica-Scott), Evan Huffman (Rally Cycling) a Jelle Wallays (Lotto Soudal). Snaha týmu Movistar o dojetí úniku však svědčila o výborné kondici Alejandra Valverdeho.

Movistar zakrátko únik skutečně dostihl. Poté se tempo zklidnilo, ovšem když se začalo přibližovat stoupání Alto Collado Bermejo, Movistar opět najel na čelo.

Alto Collado Bermejo měří 8,4 kilometrů a v průměru má 6,7%. Zde se odhodlal k útoku Alejandro Valverde. Na něho se pokoušeli zareagovat jeho bývalý týmový kolega Ion Izagirre (Bahrain-Merida), dvojice Lotta-Soudal Tiesj Benoot a Tony Gallopin, Simon Špilak (Katusha) a Garikoitz Bravo (Euskadi).

Jenže ani jednomu z nich se nepodařilo pověsit za zadní kolo šestatřicetiletého Španěla. V tu chvíli však zbývalo ještě sedmdesát kilometrů do cíle.

Valverde svůj náskok však stále zvyšoval a 35 kilometrů před cílem činil již takřka dvě a půl minuty. Skupinka nejbližších pronásledovatelů byla dojeta a Valverdeho tak teď naháněl celý peloton. V hlavním poli však teď přestal pochopitelně pomáhat Movistar, a tak spolupráce vázla.

Náskok se s blížícím cílem sice lehce snižoval, ale Valverde již věděl, že dnes vyhraje. S více než dvouminutovým předstihem, před 21 člennou skupinou vedenou Jhonatanem Restrepem, oslavil Valverde svou první sezónní výhru.

[cyklostat id=“Vuelta-Ciclista-a-la-Regin-de-Murcia-Costa-Calida“ etapa=“0″ rok=“2017″ nadpis=“Vuelta Ciclista a la Región de Murcia „Costa Calida“ 2017″]