Kristoff zvítězil v dojezdu první etapy Kolem Ománu

nabor

První etapu závodu Kolem Ománu vyhrál Nor Alexander Kristoff. Favorité pro celkové pořadí dojeli s nulovou ztrátou.

Odvážlivci dnešní etapy se stali Larry Warbasse (Aqua Blue Sport), Alan Marangoni (Nippo-Vini Fantini), Christophe Masson (WB Veranclassic Aqua Protect), Giuseppe Fonzi (Wilier Triestina) a Aime De Gendt (Sport Vlaanderen-Baloise).

Závodníky dnes poháněl mírný zadní vítr. Masson, Marangoni a Warbasse následně odpárali Fonziho i De Gendta a nadále pokračovali sami. Zezadu se je snažily dojet týmy Quick-Step Floors a Katusha-Alpecin. Na čele se několikrát objevilo i BMC. Jejich práce donutila únik zvýšit tempo, ale i tak deset kilometrů před cílem byl peloton zase pohromadě.

Bohužel závěrečné kilometry se neobešly bez pádu. Na zemi se octl jeden z favoritů etapy – Tom Boonen. Belgičan bere závod Kolem Ománu jako přípravu na klasiky a především na dubnové Paris-Roubaix, které bude i jeho posledním závodem v kariéře.

Mezitím vpředu Katusha vytvořila pro Kristoffa výbornou pozici a ten si počínal suverénně. Druhého Kristiana Sbaragliho nechal ve spurtu za svým zadním kolem a oslavil tak svou druhou výhru v sezóně (Kristoff totiž zvítězil již v druhé etapě závodu Etoile de Bessèges).

Kristoff v cíli řekl: „Je vždy pěkné, když začnete sezónu vítězstvími. Přijeli jsme sem pro vítězství, a to se nám povedlo hned v úvodní etapě. Jestli se nám povede i něco dalšího, tak to bude bonus. Nebude na nás vyvíjen takový tlak a možná poslední etapa je pro mě další příležitostí. Jinak se můžu o něco pokusit v kopcích a potrénovat na závody, které teprve přijdou.”