nabor

Francouz Valentin Ferron (TotalEnergies) skvěle zaskočil své soupeře v 6. etapě Critérium du Dauphiné a nástupem si dojel pro první kariérní vítězství. Druhý byl v cíli Pierre Rolland (B&B Hotels) a třetí Warren Barguil (Arkéa Samsic). Wout Van Aert (Jumbo-Visma) stále drží žlutý dres.

Šestý den na Dauphiné čekala etapa z Rives do Gapu na 197 kilometrů. Měla to být největší šance pro rychlé závodníky v letošním ročníku. Ale po startu se dlouho bojovalo o únik, do kterého se nakonec dostala sedmička Valentin Ferron, Pierre Rolland, Warren Barguil, Bruno Armirail (Groupama-FDJ), Andrea Bagioli (Quick-Step Alpha Vinyl), Victor Lafay (Cofidis) a Geoffrey Bouchard (AG2R).

Sedmička skvěle spolupracovala, zatímco v hlavním poli ostatní týmy nechtěly pomoci Jumbu-Visma. Únik proto dostal dostatečný náskok a mohl si začít pomýšlet na etapové prvenství.

Jako první své soupeře otestoval Geoffrey Bouchard na posledním (nehodnoceném) stoupání před cílem, ale skupina zůstávala kompletní. Jezdci měli dost času na taktizování a zároveň věděli, že ve sprintu bude velmi nebezpečný Ital Bagioli.

Toho využil Ferron, který se zvedl v posledním kilometru a na Bagioliho se ostatní koukali, aby Francouze stíhal. To se nestalo a Valentin Ferron si dojel pro premiérové vítězství v kariéře. Druhý byl v cíli Pierre Rolland a třetí Warren Barguil. Peloton přivedl Ferronův týmový kolega Edvald Boasson Hagen. Wout Van Aert zůstává i dále ve žlutém trikotu.

Během etapy se ještě udál bizarní incident, kdy se Juan Sebastian Molano (UAE Team Emirates) nepohodl s Hugo Pagem (Intermarché-Wanty Gobert) a Kolumbijec mladého soupeře udeřil do helmy. Rozhodčí byli nekompromisní a útočník si musí balit kufry.

6. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Zdroj obrázku: Sport News (2022)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.