nabor

A znovu se raduje únik na letošním Critériu du Dauphiné. Carlos Verona (Movistar) se jako jediný udržel před favority na celkové prvenství a dojel si pro premiérové vítězství v kariéře. Druhý byl v cíli nový lídr závodu Primož Roglič (Jumbo-Visma) a třetí další jezdec Jumba Jonas Vingegaard.

Krátká, ale o to těžší, byla sedmá etapa závodu Critérium du Dauphiné, kde se jezdci mohli připravit i na Tour de France. Velmi podobná etapa totiž na Tour čeká ve 12. den, kdy peloton také nejprve vystoupá na legendární Col du Galibier, přes Col du Telegráphe klesne a následně zamíří na Col de la Croix de Fer. Na Tour pak závodníky čeká výstup ještě na nejznámější stoupání Alpe d´Huez, zatímco tady na Dauphiné to bylo kratší stoupání do Vaujany.

Hned po startu jezdci vyrazili na Galibier a tvořil se únik. Ten měl nakonec hned 18 jezdců, včetně například Andreye Amadora (INEOS Grenadiers), Luise Leóna Sáncheze (Bahrain-Victorious), Carlose Verony, Gregora Mühlbergera (oba Movistar), Kennyho Elissonda (Trek-Segafredo), Pierra Rollanda (B&B Hotels) nebo Victora Lafaye (Cofidis).

Únik se spojil až za vrcholem Galibieru, zatímco v hlavním poli tempo kontroloval tým Jumbo-Visma. Z úniku na vrcholu Col de la Croix de Fer zbyla jen pětice Elissonde, Lafay, Rolland a dvojice Movistaru Verona s Mühlbergerem, kteří měli početní převahu a museli ji využít.

Ve sjezdu to byl Verona, který odjel a chytil se ho pouze Elissonde. Jezdec Movistaru se svého soka zbavil v úvodu cílového stoupání a spěchal sám za životním úspěchem.

V hlavním poli mezitím taktovku přebraly další týmy, hlavně Groupama-FDJ, a silně zredukovaly hlavní pole. Nakonec to byl Jonas Vingegaard, který zbytky skupiny zdecimoval a připravil pozici pro útok Primože Rogliče.

Slovinec vyrazil, ale na etapu mu to nestačilo a Verona svůj náskok uhájil. Roglič i tak získal žlutý trikot. Pro třetí místo si dojel Vingegaard před Benem O´Connorem (AG2R). Pátý byl v cíli talent Tobias Halland Johannessen (Uno-X), před Estebanem Chavesem (EF Education-Easy Post), Davidem Gaudym (Groupama-FDJ) a Louisem Meintjesem (Intermarché-Wanty Gobert).

7. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Zdroj obrázku: Getty Images (2022)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.