Primož Roglič vítězem Critérium du Dauphiné! Vingegaardovi přenechal etapu

nabor

Úderné duo Jumbo-Visma ovládlo závěrečnou etapu Critérium du Dauphiné, když Jonas Vingegaard projel cílem před celkovým vítězem Primožem Rogličem. Třetí v etapě i v celkovém pořadí skončil Ben O’Connor (AG2R Citroën). 

Závěrečnou etapu závodu Critérium du Dauphiné obstarala náročná, 139 kilometrů dlouhá, etapa ze Saint-Alban-Leysse na Plateau de Salaison se čtyřmi vrchařskými prémiemi.

Po startu se odpoutala patnáctka závodníků, kde byli například Eddie Dunbar (INEOS Grenadiers), Bruno Armirail, Michael Storer (oba Groupama-FDJ), George Bennett (UAE Team Emirates), Pierre Rolland (B&B Hotels) nebo vítěz etapy na Giru Jan Hirt (Intermarché-Wanty Gobert).

V pelotonu tempo kontrolovalo Jumbo a nedalo úniku příliš prostoru. Jan Hirt to přesto zkusil a deset kilometrů před cílem vyrazil sám vstříc vrcholu Plateau de Salaison. Jenže za ním svištěl vlak Jumbo-Visma, který rval jednoho favorita za druhým a ani Hirt jejich náporu neodolal.

Pět kilometrů před cílem už byli Roglič s Vingegaardem sami a to se nezměnilo až do cíle.   Slovinec přenechal Dánovi výhru a sám si upevnil žlutý trikot. Pro třetí místo si po velmi povedené stíhací jízdě dojel Ben O’Connor.

Zdroj obrázku: Getty Images (2022)