Překvapení ve Švýcarsku! V úvodní etapě zvítězil Stephen Williams

nabor

První den závodu Kolem Švýcarska se radoval Stephen Williams, který v závěru překonal Maximiliana Schachmanna a Andrease Krona.

Na začátku etapy se vytvořil únik ve složení Casper Pedersen (DSM), Davide Villella (Cofidis), Mike Teunissen (Jumbo-Visma), Chad Haga (Human Powered Health), Quinn Simmons (Trek-Segafredo), Simon Vitzthum (Swiss Cycling), Johan Jacobs (Movistar Team) a Brent Van Moer (Lotto Soudal).

Hlavní pole si čelní skupinu celý den kontrolovalo, a tak bylo pravděpodobné, že jediné, o co dnes bude moct únik zabojovat, budou body na vrchařských prémiích. Zde byl nejúspěšnější Quinn Simmons, který zítra vyjede v dresu pro nejlepšího vrchaře.

Právě Simmons společně se Simonem Vitzthumem byli nejsilnější jezdci dnešního úniku a jako poslední vydrželi před pelotonem. Simon Vitzthum se poté dokázal zbavit i svého amerického kolegy a ještě dlouho zatápěl ostatním konkurentům, než byl dostihnut 6 kilometrů před cílem.

To už závodníci stoupali na poslední vrchařskou prémii dne – Küsnachter Berg. Zde se nakonec odehrála větší selekce celkových favoritů, než se očekávala. Do problémů se brzy dostali velcí favorité Daniel Felipe Martínez nebo Thibaut Pinot. Vpředu se sice útočilo, ale nikdo nedokázal získat na svou stranu výhodu, a tak se rozhodlo ve sprintu 15členné skupiny.

Sprint otevřel Ilan Van Wilder, ale nakonec se ukázalo, že začal až příliš brzy. Na jeho zadním kole si chytře počkal Stephen Williams, který nakonec projel cílem jako první. Pro Brita je to suverénně největší životní výhra, když ještě nikdy nevyhrál závod kategorie World Tour.

Na druhém místě finišoval Maximilian Schachmann a na třetím pak Andreas Kron.

Zdroj fotografie: Getty Images