Uprchlíci těsně poraženi! Vítězství v 5. etapě Dauphiné 2022 bere Wout van Aert.

nabor

Dnes to byl velmi těsný souboj mezi uprchlíky a pelotonem. Rozhodnutí padlo až 500m před cílem. o vítězi rozhodl závěrečný spurt pelotonu.

Kopcovitá etapa na 162,3 kilometrů z Thizy-les-Bourgs do Chaintré byla na program v 5. etapě Critérium du Dauphiné 2022.

V dnešním úniku byli 4 závodníci ve složení: Fabien Doubey (TotalEnergies), Jan Bakelants (Intermarché-Wanty-Gobert), Sebastian Schönberger (B&B Hotels-KTM), Pierre Rolland (B&B Hotels-KTM) a Benjamin Thomas (Cofidis). Peloton držel ztrátu kolem 2 minut.

Ovšem vítr v zádech a skvělá práce uprchlíků dala zabrat hlavně týmu Bike-Exchange, který měl velký zájem uprchlíky dostihnout. Etapa začala být velmi zajímavá, jestli zvítězí únik nebo spurt hlavního pole.

Otěže následně přebral Ineos a Dylan Groenewegen, pro kterého jeli původně kolegové z týmu Bike-Exchange, začal v kopcích ztrácet. Nakonec do cíle dojel s několika minutovou ztrátou.

K dostihnutí uprchlíků došlo až těsně před cílem. To už spurt pro Wouta van Aerta (Jumbo-Visma) rozjížděl jeho kolega Christophe Laporte. Van Aert skvěle rozjetý spurt dokázal přetavit ve vítězství v 5. etapě Critérium du Dauphiné 2022.

Ilustrační foto: Dario Belingheri/Getty Images