V Utahu se prosadil v hromadném spurtu McCabe

nabor

Čtvrtá etapa závodu Kolem Utahu měla zajímavý závěr, když se pokoušelo odjet několik jezdců. Nakonec však došlo na závěrečný spurt, ve kterém ukázal nejrychlejší nohy Travis McCabe.

Čtvrtá etapa závodu Kolem Utahu startovala z městečka Lehi a po 154 kilometrech se jezdci ocitli v městečku Kearns, které patří do aglomerace Salt Lake City. Přímá vzdálenost mezi oběma městy je však krátká a tak jezdci absolvovali jakéhosi 2 a půl okruhu v blízkosti Kearns a 3 malé okruhy v blízkosti cíle.

Etapa, vnímaná všemi jako tranzitní se dvěma spurterskými prémiemi, přímo vybízela k únikům. Do něj se nakonec dostala osmička jezdců: Matthew Busche (Unitedhealthcar), Eddie Dunbar (Axeon Hagens Berman), Hayden McCormick (One Pro Cycling), Danny Pate (Rally Cycling), Nicolae Tanovitchii (Lupus Racing Team), Joseph Lewis (Holowesko / Citadel P/B Hincapie Sportswear), Nicola Bagioli (Nippo – Vini Fantini) a Luis Romero Amaran (Team Jamis). Únik získal až 3 minuty náskoku, ale aktivita na čele pelotonu byla silnější. Náskok se začal ve druhé polovině závodu pomaličku rozplývat.

Přibližně 40 kilometrů před cílem se vedoucí skupina rozdělila. Vpředu se nyní pohybovala čtveřice: Busche, Dunabr, McCormick, Pate. Druhou čtyřku téměř vzápětí pohltil rychle se přibližující peloton. Vedoucí borci v tu dobu měli k dobru něco málo přes půl minuty.

Když se přiblížila meta 18 kilometrů do cíle vyrazil vpřed Busche. Své parťáky nechal v poklidu propadnout do balíku. Rychlost pelotonu však byla daleko větší než Američanova, takže jej brzy pohltil a mírně zpomalil. Toho využila dvojice Chad Beyer (Lupus Racing Team), Elie Gesbert (Fortuneo – Vital Concept). Tuto dvojici se rozhodla pronásledovat ještě desítka jezdců: Matteo Dal-Cin (Silber Pro Cycling), Phillip Gaimon (Cannondale), Tanner Putt, Janez Brajkovic (oba Unitedhealthcar), Peter Stetina (Trek – Segafredo), Damiano Cunego (Nippo – Vini Fantini), Pierrick Naud (Rally Cycling), Marcel Aregger (IAM Cycling), Joseph Rosskopf (BMC Racing) a Robin Carpenter (Holowesko / Citadel P/B Hincapie Sportswear). Obě skupiny se přibližně 10 kilometrů před cílem spojily. V tu dobu měly před pelotonem náskok půl minuty. Ovšem ani tato skupina v úniku nevydržela dlouho.

Asi 3 kilometry před cílem zkusil štěstí Dylan Teuns (BMC Racing), ale ani on nebyl úspěšný, a jen na sebe poštval „rozzuřený“ balík.

Vše nakonec gradovalo hromadným spurtem. V něm všechny předčil Travis McCabe (Holowesko / Citadel P/B Hincapie Sportswear). V celkovém pořadí se žádné posuny neudály.

[cyklostat id=“The-Larry-HMiller-Tour-of-Utah“ etapa=“4″ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Utahu 2016, pořadí 4. etapy“]