Pátý den přestupů

nabor

Dnes 5.8 jsme mnoho přestupů neviděli, přesto jeden z nich je opravdu velký.

Klasikářská hvězda se po čtyřech letech vrací do Cannondalu-Drapac

Řeč není o nikom jiném než o Sepu Vanmarckovi. Belgičan již několik let usiluje o vítězství na Paris-Roubaix, několikrát tomu byl velice blízko, ale na žulovou kostku nikdy nedosáhl. To by chtěl změnit s příchodem do týmu Cannondale-Drapac. Vanmarcke před čtyřmi lety závodil za tým Garmin-Barracuda a tento tým se poté s Cannondalem v roce 2015 sloučil. Vanmarcke se poté upsal Rabobanku, současnému LottoNL-Jumbo. Pro příští sezónu se stane hlavní klasikářskou hvězdou týmu Cannondale.

Slavné jméno pro příští sezónu vymizí z pelotonu

Ze slavného dua bratří Schlecků skončil jako první mladší Andy v sezóně 2014. V cyklistickém světě ale stále zůstával starší Frank, třetí muž Tour de France 2011. Moc se s ním již nepočítalo, přesto dokázal na loňské Vueltě dosáhnout etapového triumfu. Po letošní sezóně se však i on rozloučí. Uvidíme jestli se jméno Schleck někdy v budoucnosti vrátí do profipelotonu v podobě potomka jednoho z cyklistů.

Froomova opora z Tour setrvává ve Sky

Tým Sky si pojistil Sergia Henaa i pro příští sezónu. Jedna z největších opor Chrise Frooma z letošní Tour, který dokázal například dvakrát skončit druhý na závodě Kolem Baskicka, se potýkal s problémy s biologickým pasem. Očistil své jméno a tak mu tým nabídl prodloužení smlouvy, které neodmítl.

Nové spekulace

Spekuluje se o posílení týmu Fortuneo-Vital Concept. Blízko k přestupu mají Gianni Meersman a Maxime Bouet, oba jezdci Etixxu.

Tým Sky asi nezopakuje přestupy z loňska, kdy podepsalo hned několik výborných závodníků. Vše nasvědčuje tomu, že letos by měl přijít Łukasz Wiśniowski. On sám nic nepotvrdil a stejně tak tým Sky, média však berou přestup jako hotovou věc.