Čtvrtou etapu Vuelta a Burgos vyhrál Haas, do čela celkového pořadí se posunul Meersman

I když etapa byla hodnocena jako rovinatá, dojezd nebyl vyloženě spurterský. V cílovém městě Lerma si museli závodníci po 145km poradit se stoupáním po kostkách. Nejlépe si s překážkou poradil Nathan Haas (Dimension Data), druhý dojel Jean-Pierre Drucker (BMC Racing Team) za ním dojel Patrick Bevin (Cannondale-Drapac). Průběžným celkový lídrem se po dnešní čtvrté etapě stal Belgičan Gianni Meersman (Etixx-QuickStep).

Do úniku se dnes dostala pětice závodníku Luis Más Bonet (Caja Rural-Seguros RGA), Amets Txurruca (Orica-BikeExchange), Jacques Janse Van Rensburg (Dimension Data), Marino Kobayashi (Nippo-Vini Fantini) a Jesper Asselman (Roompot-Oranje Peloton). Peloton jim nedovolil získat velký náskok a 30 km před cílem byla pohlcena většina uprchlíků, nejdéle byli v úniku vidět dresy týmu Dimension Data a Cara Rural-Seguros RGA. Luis Más a Jacques Van Rensburg živili svoje naděje až do mety osmi kilometrů před cílem.

V závěrečných kilometrech jel peloton v bočním větru. Dobrou prací na špici se týmu Katusha povedlo roztrhat natažený balík, ale jen aby se před nájezdem do cílového města zase spojil. Následovalo několika set metrové stoupání po kočičích hlavách. To už byli vpředu jezdci Dimension Data, Cannondale a Gianni Meersman z Ettixu, který dojel šestý ve stejném čase jako vítěz, dobře si vědom pouze dvou sekundové ztráty před dnešní etapou na lídra Dmitriyeva Gruzdeva. Ten nakonec dojel třiadvacátý se ztrátou tří vteřin. Celkově je Gruzdev druhý se stejným časem jako týmový kolega Michele Scarponi.

Závod pokračuje zítřejší královskou etapou s cílem v Lagunas de Neila.

[cyklostat id=“Vuelta-a-Burgos“ etapa=“4″ rok=“2016″ nadpis=“Vuelta a Burgos 2016, pořadí 4. etapy“]