V Utahu se dojíždělo znovu hromadně, Kiel Reijnen byl nejrychlejší

nabor

Páté dějství závodu Kolem Utahu přineslo zajímavý průběh, který končil hromadným dojezdem. Nejlepší v něm byl člen stáje Trek-Segafredo Kiel Reijnen. V celkové klasifikaci zůstává i nadále na čele David Lachlan Morton.

Pátá etapa závodu Kolem Utahu byla hodnocená jako mírně kopcovitá a vedla z Antelope Island State Parku do Bountifulu. Svoji délkou 183 kilometrů patřila k druhé nejdelší v letošním ročníku. Na své trase měla 3 spurterské a 4 vrchařské prémie, z nichž jedna byla 2. kategorie a zbytek 3. kategorie.

Ihned na počátku ujela poměrně početná skupina jezdců: Logan Owen (Axeon Hagens Berman), Julien Bernard (Trek – Segafredo), Evan Huffman (Rally Cycling), Simon Pellaud (IAM Cycling), Alexandr Cataford (Silber Pro Cycling), Frederic Brun (Fortuneo – Vital Concept), Thomas Vaubourzeix (Lupus Racing Team), Tom Bohli (BMC Racing), Christopher JonesDaniel Eaton (oba Unitedhealthcar) a Brayan Stiven Sanchez Vergara (Team Jamis). Jelikož peloton nejevil zvláštní aktivitu, získala vedoucí skupina brzy čtyřminutové vedení, které se udržovalo až do prvního stoupání na North Ogden Divide.

Téměř celé stoupání, které mělo místy i 13%, projela vedoucí skupina pospolu. Pouze těsně pod vrcholem zaútočil na prémii Daniel Eaton. Američan ve službách stáje Unitedhealthcar projel vrcholem jako první. I ve sjezdu byl dlouho na čele, ale jeho kolegové z úniku jej nakonec pohltili. Peloton při stoupání ztratil téměř další minutu.

Když se vedoucích 11 borců přiblížilo ke stoupání na Trappers Loop, jejich náskok byl již pouze 3:45. Samotné stoupání neubralo, ani k náskoku nic nepřidalo. Na vrcholu byl jako první klasifikován Sanchez Vergara, který svedl o vítězství pěkný souboj s Eatonem.

Výstup na Bountiful Bench roztrhal vedoucí skupinu poměrně výrazně. Navíc peloton se přiblížil „na dostřel“. K pochytání mu aktuálně chyběly 2 minuty.

Příkrého stoupání nakonec využil Julien Bernard k útoku. Své soky nechal daleko za sebou a mířil vstříc prémii, kterou samozřejmě také získal. Za ním se osamostatnila dvojice Huffman – Cataford, kterou následovala o několik metrů dále dvojice ze stáje Unitedhealthcar.

Při druhém stoupání na stejný kopec se však vše změnilo. Nejaktivněji si počínal Eddie Dunbar (Axeon Hagens Berman), Darwin Atapuma Hurtardo (BMC Racing), Janier Alexis Acevedo (Team Jamis) a Tao Geoghegan (Axeon Hagens Berman). Již však patnáctivteřinový náskok nebyl k ničemu. Na vrcholu kopce se opět celý peloton spojil a sjížděl pohromadě vstříc cílové metě.

V závěrečných kilometrech se na čele střídalo mnoho stájí, takže nebylo možné určit, kdo by se mohl stát vítězem. V posledním kilometru dlouho vedl Joseph Rosskopf z BMC. Nakonec se přes něj přehnali jak Alex Howes (Cannondale) či Tao Geoghegan (Axeon Hagens Berman), tak i vítězný Kiel Reijnen (Trek-Segafredo).

V celkové klasifikaci opět nedošlo k výrazným změnám. I nadále vede David Lachlan Morton z týmu Jelly Belly P/B Maxxis.

[cyklostat id=“The-Larry-HMiller-Tour-of-Utah“ etapa=“5″ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Utahu 2016, pořadí 5. etapy“]