V posledním hromadném sprintu UAE Tour slavil Tim Merlier

nabor

Tim Merlier si připsal druhou výhru na UAE Tour, když v poslední sprinterské etapě závodu nechal za sebou Sama Bennetta a Dylana Groenewegena.

Včerejší rušnou etapu, kdy se peloton několikrát roztrhal na bočním větru, opět vystřídal klidnější den. Před peloton se tak po startu vydala trojice závodníků. Jednalo se o Larryho Warbasseho (AG2R Citroën), Edwarda Planckaerta (Alpecin-Deceuninck) a Samuele Zoccarata (Green Project-Bardiani CSF-Faizanè).

V Emirátech jsme dnes mohli sledovat klasickou sprinterskou etapu. Peloton tak bez větších problémů kontroloval čelní trojici, které nedal příliš prostoru. S přiblížením mety 10 kilometrů do cíle měl únik k dispozici již jen několik metrů. Warbasse se pokusil ještě situaci zvrátit a osamoceně se vzdálil Planckaertovi i Zoccaratovi. Američan byl ve své snaze skutečně úspěšný a před pelotonem vydržel ještě dalších 5 kilometrů.

Nicméně peloton čekal další hromadný sprint. Opět se do něj nezapojil Mark Cavendish, kterého z boje o výhru tentokrát vyřadil defekt zadního kola. O etapu nakonec nebojoval ani Caleb Ewan, který se nechal v posledním kilometru zavřít a už se nedokázal propracovat dopředu.

Nejlepší pozici vytvořilo stejně jako včera Jayco Dylanu Groenewegenovi. Velice dobře si počínala i Bora Sama Bennetta, a tak se zdálo, že bychom mohli vidět souboj těchto dvou sprinterů.

Nicméně za Samem Bennettem čekal vítěz první etapy Tim Merlier. Belgičan využil okamžiku překvapení a těsně před tím, než Bennett zahájil svůj sprint, se prohnal kolem něj a získal několik metrů k dobru. Tuto ztrátu již Ir nedokázal dohnat a Merlier tu získal své druhé etapové prvenství a oproti úvodní etapě nemusel čekat na cílovou fotografii, jelikož o jeho výhře nebylo pochyb.

Zítra na jezdce čeká závěrečná etapa. Ta bude vrcholit na stoupání Jebel Hafeet, které je již tradiční součástí závodu. Rozestupy mezi první trojicí celkového pořadí jsou minimální, a tak i tentokrát Jebel Hafeet rozhodne o celkovém vítězi.

Zdroj fotografie: Getty Images