Dnes krátká, dynamická etapa

nabor

Ochuzen o oběti včerejšího pádu vyrazí balík zdolávat 136 kilometrů z Rapalla do Sestri Levante v etapě, v níž má v malých procentech vyjádřitelnou šanci na úspěch i únik.

Po včerejšku již není startovní pole Giro d’Italia 2015 kompletní. Scházet bude určitě Pieter Serry z Etixxu, start dalších může být v ohrožení. Ne zcela stoprocentní kondice mnoha týmů by mohli dnes chtít využít útoční jezdci, které bude muset peloton v krátké zkoušce s vrcholem druhé kategorie Barbagelata (5,7 kilometrů do průměru přes 8 %) 42,5 kilometrů před cílem a následným poměrně dlouhým klesáním držet hodně zkrátka. Příležitost pojistit Matthewsovi růžový dres může cítit i Orica, která by mohla tempem setřást některé rychlé rivaly.

Už od začátku etapa, která v první polovině zamíří severně od moře do vnitrozemí, aby se následně jihovýchodním směrem stočila k cíli, nabídne jen málo roviny, zato spoustu klesavých i stoupavých pasáží. Až poslední kilometry jsou rovné, technicky poměrně jednoduché, krom průjezdu tunelem a kruhového objezdu na posledním kilometru, pojede se rovně po pobřeží. Po dvou dojezdech do větších měst čítá cílové Sestri Levante sotva 20 000 stálých obyvatel. Foukat by měl protivítr a teploty již mohou šplhat ke třicítce.

3. etapa Gira by mohla nahrávat úniku
3. etapa Gira by mohla nahrávat úniku

Není úplně jednoznačné, komu bude profil nejvíce svědčit, favoritem však nepochybně bude již zmíněný nositel maglia rosa Michael Matthews. Skvělá týmová podpora spolu s velkou motivací předvést se jej řadí do pozice hlavního uchazeče o výhru.

Pole spurterů se schopností přejet kopec je jinak na Giru poměrně široké. Skvělé nohy včera ukázal Moreno Hofland, „dvojku“ takřka jistě přejede Juanjo Lobato v dresu Movistaru a Fabio Felline z Trek Factory Racing. Nutností je znovu zmínit Luku Mezgece, z italských jezdců má asi nejoprávněnější ambice Sonny Colbrelli. Borec z Bardiani platí za nestabilního závodníka, na druhou stranu by mu etapa, ve které mnozí budou postrádat velkou týmovou podporu v samotném spurtu, mohla svědčit.

Finišovat se bude opět kolem páté hodiny, zapnout televizi či stream už kolem půl čtvrté však vzhledem k očekávanému dění na prémii druhé kategorie není úplně špatný nápad…