V očekávaném spurtu dominoval Bouhanni


Žádná překvapení. I přes poměrně chaotický závěr si to nakonec na cílové pásce druhý den Vuelty rozdali nejrychlejší muži svých týmů, z nichž tím vůbec nejrychlejším byl Francouz Nacer Bouhanni. Další esa jako Boonen, Gatto či Degenkolb sledovala během celého spurtu jen jeho záda. 

Další slunný den na andaluském pobřeží se smál na peloton při startu první etapy s hromadným startem letošního ročníku Vuelty. A hned na začátku byl čas vyřešit důležitou otázkou: kdo se dostane do prvního úniku? Štěstí nakonec měla šestka Aramendia, Van Rensburg, Sbaragli, Haas, Conti a Hardy. Zajímavostí je, že hned dvojnásobné zastoupení v čelní skupině měla africká stáj MTN-Qhubeka.

Zanedlouho došlo také na první a jedinou vrchařskou prémii dne, „trojku“ opanoval Nathan Haas z Garminu – pro zítřek král hor. S tím si zasprintoval Sbaragli z Qhubeky, načež se oba vrátili do pelotonu a zanechali čerstvější čtveřici prát se se svým nelehkým osudem.

Peloton jim povolil kolem čtyř minut, kde se odstup ustálil. A ač naděje na celkový úspěch byly mizivé a teploty vražedné, hnát mohlo vedoucí skupinku vědomí možnosti prát se o sprinterské body a zisk až šesti bonusových sekund. Na první prémii vyhrál Van Rensburg, na druhé poté dominoval Conti.

První jmenovaný také nejdéle odolával tlaku vroucího hlavního pole, přesto 17 kilometrů před cílem kapituloval a byl pohlcen pelotonem, v němž zhruba půl hodinu před tím došlo i na pád, kde byli zapleteni Debusschere, Kudus a Fellin.

Krátce před koncem se z pobřežní jízdy stala přímo nadmořní jízda, to když se závodníci ocitli na dlouhém mostě před cílovým San Fernando, krom atraktivních záběrů z helikopter však tento výlet nic neočekávaného nepřinesl a vše směřovalo k hromadnému dojezdu. Na čele se snažil Tinkoff, Sky i Giant, v závěrečných stoupavých zatáčkách ale dominovalo FDJ, které rozjelo bezchybně spurt pro Bouhanniho a ten nenechal nikoho na pochybách, že investice do něj se vyplácejí. Správně načasovaným nástupem nechal kousek za sebou Degenkolba a zbyl mu čas i na oslavná gesta.

Vzhledem k  tvrdé práci Castrovieja během dne zaznamenáváme změnu na čele celkové klasifikace, kde se poněkud pikantně ocitá Valverde před Quintanou – v horách bude přitom jejich pořadí v týmové hierarchii právě opačné..

 Výsledky 2. etapy

P.JezdecTýmWTBodyČas
1 Bouhanni NacerFDJ.fr 16804:01:30
2 Degenkolb JohnTeam Giant-Shimano850,,
3 Ferrari RobertoLampre-Merida435,,
4 Stuyven JasperTrek Factory Racing 225,,
5 Lasca FrancescoCaja Rural – Seguros RGA118,,
6 Gatto OscarCannondale 15,,
7 Hutarovich YauheniAG2R La Mondiale12,,
8 Boonen TomOmega Pharma – Quick-Step10,,
9 Hofland MorenoBelkin-Pro Cycling Team8,,

10 Pelucchi MatteoIAM Cycling6,,

Celková klasifikace po 2. etapě

P.JezdecTýmČas
1 Valverde AlejandroMovistar Team4:15:43
2 Quintana NairoMovistar Team,,
3 Amador AndreyMovistar Team,,
4 CASTROVIEJO JonathanMovistar Team,,
5Erviti ImanolMovistar Team,,
6 IZAGIRRE GorkaMovistar Team,,
7 GATTO OscarCannondale0:06
8 MATTHEWS M.Orica – GreenEDGE,,
9 BODNAR M.Cannondale,,
10 YATES A.Orica – GreenEDGE ,,