Úvodní etapu v Algarve utrhl Groenewegen

nabor

Úvodní etapu závodu Volta ao Algarve ovládl Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo), který se zároveň dostal i do průběžného vedení. V etapě přespurtoval Arnauda Démara (FDJ) a Huga Hofstettetra (Cofidis). Do spurtu se zapojil i mistr České republiky Zdeněk Štybar, ale nedostal se ani do Top 10.

Do úniku se v úvodní etapě pustili David Livramento (Tavira), Nuno Almeida (LA Aluminios-Metalusa), Joao Rodríguez (W52-FC Porto), Luís Alfonso (Vito-Ferjense) a Josu Zabala (Caja Rural). Jejich maximální náskok se vyšplhal ke 4 minutám, ale peloton byl ve střehu a únik držel na uzdě.

28 kilometrů před cílem, v kratičkém stoupání, vypálil z úniku Zabala, konkurovat mu dokázal pouze Alfonso a na čele se utvořila dvojice. Oba dva dojel balík asi 15 kilometrů před cílem.

Ihned poté vyrazila pětice závodníků, kde byli Dylan Teuns (BMC), Pieter Serry (Quick-Step Floors), José Goncalves (Katusha-Alpecin) a Tom Devriendt (Wanty-Groupe Gobert). Tým Dylana Groenewegena – LottoNL-Jumbo si tuto skupinu pohlídal.

Znovu zaútočili Goncalves a Devriendt a na čele vydrželi podstatně déle. V pelotonu přišel pád a na zemi se ocitl Goncalvesův kolega – Tiago Machado. Balík se tímto pádem navíc rozdělil na dvě poloviny.

Goncalves s Devriendtem byli pohlceni 4 kilometry před cílem sešikovaným pelotonem, který se chystal na finální bitvu spurterů.

Velmi dobrou pozici měli jezdci Lotta Soudal i LottaNL-Jumbo, stejně jako čtveřice FDJ s Arnaudem Démárem. Ovšem všechny spurterské vlaky se promíchaly a rozpadly a diváky čekal hodně zmatený spurt. Nejlepší pozici dostal Arnaud Démare, za kterého se pověsil Groenewegen.

Mladý Holanďan vsadil na dlouhý spurt a vyplatilo se mu to, i když se mu na cílové čáře nebezpečně přibližoval Arnaud Démare. Francouzský mistr to nestihl a výhru oslavil Dylan Groenewegen. Třetí do cíle dospurtoval Hugo Hofstetter. Do spurtu se dostal i Zdeněk Štybar, ale už od začátku nebyl v dobré pozici a na čelní pozice nedosáhl.