První etapu Ruta del Sol vyhrál ve spurtu Thomas Boudat

nabor

Úvodní etapa španělského pětietapového závodu Ruta del Sol (Vuelta a Andalucia) vyvrcholila hromadným spurtem, který nakonec ovládl Francouz Thomas Boudat před Sachou Modolem a Clémentem Venturinim.

Takřka dvěstěkilometrová etapa měla na trati hned šest vrchařských prémií a byla značená jako etapa horská. I tak byli favority spurtéři a rychlí závodníci, jelikož všechny náročné prémie se vyskytovaly v úvodní třetině etapy.

Silvan Dillier (AG2R-La Mondiale), Romain Sicard (Direct Energie), Luis Guillermo Mas Bonet (Caja Rural–Seguros), Garikoitz Bravo (Euskadi Basque Country), Txomin Juaristi (Fundacion Euskadi) byli jezdci, kteří se vydali krátce po začátku do úniku. Pětice si vybudovala náskok až pěti minut, ale jejich výhoda se začala následně pomalu snižovat a dvacet kilometrů před cílem činila již jen necelou půl minutu. Únik měl být každou chvílí dojetý, ale situaci se ještě pokusil zvrátit Dillier, který nastoupil. Švýcarský mistr však vydržel před hlavním polem jen o několik kilometrů déle než zbytek úniku.

Celá etapa směřovala k hromadnému spurtu, což nezměnil ani nástup Jona Andera Insaustiho (Fundacion Euskadi) a Pabla Torrese (Burgos – BH), který byl rychle zlikvidován.

Nejsilnější se ukázal být v závěru tým EF Education First, který Sachovi Modolovi připravil výbornou pozici. Italův spurt se zdál být jednoznačný a v cíli zvedl ruce nad hlavu. Po levé straně silnice se však dokázal protáhnout Thomas Boudat a cílová fotografie přisoudila, k všeobecnému překvapení, vítězství jemu.

Hlavní favorité pro celkové pořadí jako Landa, Froome, Fuglsang či Kruijswijk dojeli v čase vítěze.