Královskou etapu v Algarve ovládl Kwiatkowski, Thomas vede

nabor

Královskou etapu závodu Volta ao Algarve ovládl Michal Kwiatkowski (Sky). Pro druhé místo si dosputroval Bauke Mollema (Trek-Segafredo) a třetí byl v cíli Geraint Thomas (Sky). Vedení v závodě bere Geraint Thomas, díky lepšímu součtu umístění.

Do úniku se pustila sedmička závodníků – Ben King (Dimension Data), Óscar Pelegrí (Radio Popular), Yves Lampaert (Quick-Step Floors), Ricardo Mestre (W52/FC Porto), John Degenkolb (Trek-Segafredo), Lukas Pöstelberger (Bora-Hansgrohe) a Marcos Rodríguez (Efapel). Jejich maximální náskok se vyšplhal nad 8 minut, ale jak se přiblížil cíl, peloton postupně zkracoval rozestup. Na čele se prezentovaly především barvy sestavy UAE Team Emirates.

Na úpatí závěrečného stoupání vyrazil Lukas Pöstelberger a k němu se dotáhl Ben King. Mezitím se na čele pelotonu vyrovnaly týmy Michala Kwiatkowskiho, Richieho Porta a Baukeho Mollemy, tedy Sky, BMC a Trek-Segafredo.

10 kilometrů před cílem byla uniknuvší dvojice pohlcena a schylovalo se k závěrečné bitvě. Tu začal tým Sky, který zvedl tempo a rozhodl se zničit Kwiatkowskiho a Thomasovi soupeře.

Vasil Kiryienka (Sky) se odtrhl z balíku a vytvořil silnou pětku na čele, když s ním jeli Philippe Gilbert (Quick-Step Floors), Simon Špilak (Katusha-Alpecin), Dan Martin (UAE Team Emirates) a mladý Američan Sepp Kuss (LottoNL-Jumbo). Bělorus z týmu Sky nebyl spokojen se svou společností a poodjel znovu. Zbytek skupiny byl brzy zpět v hlavním poli.

Za Kiryienkou přišly další útoky. Nejnadějnější byl pokus Valeriaho Conti (UAE Team Emirates) a Sama Oomena (Sunweb), ale čelní skupina tažená týmy BMC a Trek jejich pokus zhatil. Stejně nakonec dopadl i Kiriyenka.

Na posledním kilometru přišel nástup Jaime Rosona (Movistar) a Philippa Gilberta, ale tým Sky si je pohlídal a vyrazil Bauke Mollema. Nejlepší pozici měl ovšem Michal Kwiatkowski. Polák toho dokázal využít a opanoval závěrečný spurt.

Pro druhé místo si dojel Bauke Mollema a třetí byl Geraint Thomas, který se oblékl do dresu lídra závodu. Zítra se v časovce čeká impozantní bitva, jelikož dojela velká skupina jezdců do cíle a rozestupy jsou minimální.

Výsledky etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Michal Kwiatkowski Sky 4:49:51
2. Bauke Mollema Trek – Segafredo ,,
3. Geraint Thomas Sky ,,
4. Dan Martin UAE Team Emirates ,,
5. Jaime Roson Movistar ,,
6. Patrick Konrad Bora-hansgrohe + 0:03
7. Bob Jungels Quick-Step Floors ,,
8. Pieter Serry Quick-Step Floors ,,
9. Vicente Garcia de Mateos Aviludo-Louletano ,,
10. Richie Porte BMC ,,

Celkové pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Geraint Thomas Sky 4:49:51
2. Jaime Roson Movistar ,,
3. Michal Kwiatkowski Sky ,,
4. Dan Martin UAE Team Emirates ,,
5. Bauke Mollema Trek – Segafredo ,,
6. Patrick Konrad Bora-hansgrohe + 0:03
7. Bob Jungels Quick-Step Floors ,,
8. Pieter Serry Quick-Step Floors ,,
9. Vicente Garcia de Mateos Aviludo-Louletano ,,
10. Louis Meintjes Dimension Data ,,