Úvodní etapu Tour des Fjords vyhrál Leigh Howard

nabor

Leigh Howard (IAM Cycling) si nejlépe počínal při dojezdu první etapy závodu Tou des Fjords. Bylo to jeho druhé vítězství v sezóně.

Úvodní etapu s cílem v Bergenu provázel vytrvalý déšť a mnoho závodníků si muselo dávat pozor. Navíc si závodníci vyzkoušeli i část okruhu, na kterém se pojede světový šampionát v roce 2017.

Jako první se o únik pokusil Kasper Asgreen (Team Virtu Pro – VéloConcept), ale jeho snahu velmi rychle ukončil peloton.

Druhý pokus o únik již byl úspěšný. Do vedení se dostala čtveřice: Carl Fredrik Hagen (Team Sparebanken Sør), Joseph Rosskopf (BMC Racing Team), Quentin Pacher (Delko Marseille Provence KTM) a Christian Mager (Stölting Service Group). Borci se dostali na dvě horské prémie, z nichž jednu vyhrál Hagen. Tu druhou pro sebe získal Mager.

V jednu chvíli měli vedoucí závodníci náskok více než tři minuty, ale nakonec je celý peloton dojel přibližně 20 kilometrů před cílem. Na dojetí měla největší zájem World Tourová stáj Kaťuša, která si díky Alexandru Kristoffovi dělala naděje vítězství.

Nakonec se od balíku odpoutal Leigh Howard (IAM Cycling) a Jesper Asselman (Roompot – Oranje Peloton). Vytvořili si až 24 sekundový náskok. Nakonec se Howard odpoutal i od Asselmana a dojel si pro vítězství. Balík dovedl do cíle jako první August Jensen (Team Coop-Øster Hus).

[cyklostat id=“Tour-des-Fjords“ etapa=“1″ rok=“2016″ nadpis=“Kolem Fjordů 2016, pořadí 1. etapy“]