Froome vyhrál první etapu druhého týdne, Quintana udržel vedení


Brit Chris Froome (Sky) dokázal ve spurtu porazit svého soka z Kolumbie Naira Quintanu (Movistar). Třetí na čáru s mírnou ztrátou dospurtoval Alejandro Valverde (Movistar), těsně před Leopoldem Königem (Sky)!

V dnešní etapě se vytvořil velmi početný únik ve složení – Ben Hermans (BMC), Martijn Keizer (LottoNL-Jumbo), Pello Bilbao a Ángel Madrazo (Caja Rural), Davide Malacarne (Astana), Koen De Kort a Johannes Fröhlinger (Giant-Alpecin), Kiel Reijnen (Trek – Segafredo), Jan Bakelants a Axel Domont (AG2R), Tiago Machado a Jhonatan Restrepo (Katusha), Sander Armée (Lotto Soudal), Pieter Serry a Zdeněk Štybar (Etixx-Quick Step), Pierre Rolland (Cannonade – Drapac), Jacques Janse van Rensburg a Merhawi Kudus (Dimension Data), Jonas Van Genechten (IAM), Kristin Durasek a Ilya Koshevoy (Lampre – Merida), Cesare Benedetti a Christoph Pfingsten (Bora-Argon18). Jejich maximem byl náskok 5 minut, ale především práce týmu Tinkoff držela únik na „dostřel“.

Když se peloton přiblížil na rozestup méně než minutu, začali jezdci v úniku útočit. Velmi aktivní byl i Zdeněk Štybar, ale bohužel to k ničemu nevedlo.

Úspěšný byl až Ben Hermans, kterého chvíli stíhal Jan Bakelants. To vše bylo už v posledním kopci a peloton byl blízko. Ale ani oni, poslední hrdinové z úniku, neměli šanci. Nyní už na čele pracoval Rubén Fernandéz (Movistar). Přibližně dva kilometry před cílem zaútočil Esteban Cháves (ORICA-BikeExchange) a rychle si vybudoval až 16 sekund náskoku. Ovšem poté to přišlo. Skupina favoritů si začala nastupovat. Nejprve Leopold König, ke kterému se připojil Valverde a vytvořili si drobný náskok.

Tuto dvojici si dotáhl Froome, na jehož zadním kole byl Quintana i Contador. Valverde s Königem ještě párkrát nastoupili, ale poté už přišel souboj dvou největších – tedy Frooma a Quintany. Tito dva se odpoutali od skupinky, kterou nyní tvořili pouze König, Valverde a Contador. Postupně se prohnali kolem Chávese, stejně jako trio za nimi, kde pomalu ztrácel Contador.

První dvojice spolu dojela na hranu 250 metrů před cílem, kde vypálil Froome a urval výhru pro sebe. Quintana dojel s nulovou ztrátou za ním. Poté se ze zatáčky vyřítil König, ale Valverde svým drtivým finišem našeho borce překonal. Až za nimi finišoval Contador.

V celkovém pořadí se Froome díky bonifikaci a náskoku dostal na druhé místo celkového pořadí. Valverde hájí třetí místo. Cháves je čtvrtý, Contador pátý a König je šestý.

Leopold König

Tabulka

[cyklostat id=“Vuelta-a-Espaa“ etapa=“11″ rok=“2016″ nadpis=“Vuelta 2016, pořadí 11. etapy“]