Baskicko bude přát agresivním jezdcům

nabor

Dvanáctá etapa Vuelty je náročná, nedojíždí ale do kopce. Mohla by tedy vyhovovat úniku či útoku z pelotonu.

Profil 12. etapy Vuelty 2016Kantáberské městečko Los Corrales de Buelna poslouží jako výchozí bod pro etapu, jejíž klíčové okamžiky se budou odehrávat o pár desítek kilometrů východněji, v okolí baskického Bilbaa (Baskové ho zvou Bilbo). Na 133,8. kilometru sem závod dorazí poprvé a po chvíli najede na okruh přes „dvojku“ Alto El Vivero (4,2 km, 8,5 %), který zvládne celkem dvakrát. Po druhém projetí prémie bude do cíle chybět 12,9 km.

Guggenheimovo muzeum - Bilbao
Guggenheimovo muzeum – Bilbao

V Bilbau žije 350 tisíc lidí a je centrem nejbohatšího španělského regionu, přesto se mu přezdívá El Botxo – Díra. Na vině jsou pohoří Pagasarri a Artxanda, v údolí mezi nimiž leží. Současné Bilbao bylo založeno na úsvitu čtrnáctého století, známé je však zejména díky moderní architektuře, například Guggenheimovu muzeu. Vuelta se sem vrací po pěti letech.

Brambilla, Luis León Sánchez, Felline, Gilbert, Fraile, Hardy, možná Valverde – právě takový je typ jezdce, jenž má největší šanci uspět.

Mezi favority etapy se právem řadí i Pello Bilbao. Jeho jméno nelže, je rodákem z Guernicy, jíž najdeme 30 kilometrů od cílového města.

Start etapy: 12:35. Dojezd: 17:40. TV přenosy od 15:00. Soutěž na Facebooku pokračuje i dnes.