Nejdelší etapa Vuelty skončí u hranic s Francií

nabor

Třináctá etapa je zvlněná, její přesná délka je 213,4 km a kontrolovat ji nebude vůbec snadný úkol.

Profil 13. etapy Vuelty 2016Vůbec poprvé peloton nečeká žádný přesun. Na trendu směřování trasy k východu se ovšem nic nezmění. Z Bilbaa povede přes San Sebastián až na francouzské území, hranici přejede po okruhu dvakrát tam a zase zpět a z Ventà Berrouet se pak vydá zdolávat závěrečných 7,9 km do Urdax – Dantxarinea. Nejnáročnější prémií je na 130,5. kilometru Alto de Aritxulegi (6,2 km, 6,5 %). Pokud by se etapa jela ve vysokém tempu, dávalo by to předpoklad pro velké rozestupy v královské čtrnácté etapě, přicházející hned na druhý den.

Dantxarinea je okrajovou částí obce Urdax (baskicky Urdazubi) u hranic mezi Španělskem a Francií. Nalézá se v autonomní komunitě Navarra. Jde o malebný region v údolí pod horami. Na 390 km² tu nežije ani deset tisíc obyvatel. Dnešní cílová rovinka zde bude mírně stoupat.

Žolíka si v této etapě může líznout opět širší pole jezdců. Dojede-li však do cíle jako první redukovaný peloton, Meersman bude největším favoritem. Soupeři by mu v takovém případě byli Arndt, Sbaragli, Keukeleire či Van der Sande.

Je ovšem možné, že etapu vyhraje uprchlík či pozdní útok. Pak by vítězem mohl být Dillier, Terpstra, Štybar nebo třeba Moreno Moser.

Vzhledem k jeho délce začíná třináctý díl Vuelty již v 11:45. Přenosy od tří, dojezd po půl šesté. Tipněte si vítěze na Facebooku.