Úvodní časovku na Vueltě zvládlo nejlépe BMC, prvním lídrem je Dennis

První etapou Vuelty byla již tradičně týmová časovka. Nejlépe si s ní poradil tým BMC před Quick-Step Floors a Sunwebem.

Dvaasedmdesátý ročník španělské Grand Tour odstartoval podobně jako v posledních letech týmovou časovkou. První tým, který se spustil ze startovní rampy byl kolumbijský celek pozvaný na divokou kartu – Manzana Postobon. Tento tým sestavený z převážně velmi mladých závodníků stanovil čas 16 minut a 51 sekund.

Poté se však již na trať dostaly favorizované týmy. Lotto Soudal svým časem 16:22 stanovilo první mezník pro ostatní týmy. Netrvalo však dlouho a do cíle dorazila o tři sekundy rychlejší BORA-hansgrohe.

Čas 16:19 však postupně vylepšil Sunweb, Quick-Step Floors a nakonec i BMC. Americká stáj se jako jediná dnes dostala pod šestnáct minut, čas vítězů 15:58 a Rohan Dennis nastoupí do zítřejší etapy v červeném trikotu.

Týmová časovka rozdala také karty pro celkové pořadí. Mezi hlavními favority získal nejvíce Chris Froome. Čtyřnásobný vítěz Tour de France nestačil společně se svým týmem Sky na BMC o devět sekund. O dalších osm sekund pomalejší byla Orica, se svým triem adeptů pro celkové pořadí – Adam Yates-Esteban Chaves-Simon Yates. Druhý největší favorit Vincenzo Nibali po dnešku ztrácí na Frooma 22 sekund, Alberto Contador pak o čtyři více. Časovka se příliš nepovedla Krujswijkovu LottuNL-Jumbo. Hned v jedné z prvních zatáček totiž spadli dva jezdci. Kruijswijk nakonec ztratil 31 sekund na Frooma. Dalšími poraženými dne byli Fabio Aru a Romain Bardet. Ital zaostal za Britem o 32 a Francouz o 37 sekund.