Hory Andorry prověří únik i favority

nabor

Třetí etapa Vuelty již nakoukne do Španělska, ale to nejdůležitější se odehraje na andorrském území. Elitní vrchaři budou testovat svou formu, zatímco uprchlíci budou doufat v etapové vítězství a možná i červený dres.

Profil 3. etapy - Vuelta a España 2017„Dobrý den a za rok snad na shledanou.“ Ani letos se Vuelta nebude rozhodovat v Pyrenejích, jichž si cyklisté užijí jen jeden den, následovaný dlouhou cestou východním Španělskem. Dnes se však ještě začne ve Francii a na Okounním vrchu (Col de la Perche, 19,5 km, 4,8 %), první „opravdové“ vrchařské prémii této Vuelty, se utvoří únik. 70 kilometrů sjezdu uvidí převážně Španělsko, obě rozhodující prémie ovšem přenechá severnímu sousedovi a jedinému nezávislému státu na světě, jehož úřední řečí je katalánština.

Nejprve Coll de la Rabassa (13,3 km, 6,8 %, začátek 44,3 km od cíle) a pak Alto de la Comella (4,3 km, 8,6 %, 11,4 km od cíle), z kterého bude do hlavního města Andorry chybět jen sjezd a asi kilometr roviny. La Comella byla předposledním vrcholem brutální 11. etapy Vuelty 2015, jíž ovládlo tehdejší duo Astany Landa a Aru. Loni byla součástí 9. etapy Tour, kde v průtrži mračen vyhrál uprchlík Dumoulin. Tentokrát má hlavní roli.

Možná právě zde se poprvé otestují Nibali, Froome, Contador, Zakarin a další top favorité. Jejich etapová výhra by však vzhledem k očekávaným taktickým šachům byla spíše překvapením. Červený dres mají za předpokladu ztrát Lampaerta a spol. na dosah Van Garderen, Roche, Dennis, Alaphilippe či Kelderman. Vyhrát kvůli tomu nemusí, jen minimalizovat výhodu ostatních.

Ve slušné pozici pro útok jsou Pardilla, Pauwels, Fraile, Navarro, Dombrowski či Atapuma. Včera něco ztratili, tým by je neměl limitovat, mohou pošilhávat po vedení v závodě. Otazníkem je taktika stájí favoritů – mohou poškádlit konkurenci atakem pomocníka kalibru Buchmanna či Viscontiho, ale také jim plýtvání silami s potenciálem „plýtvat síly“ celého týmu (při zisku červeného dresu) zakázat.

Zejména proto bude už začátek třetí etapy Vuelty 2017 divácky velmi atraktivní. Dobrou zprávou je, že ve 13:16 můžete být i obrazem u toho. Jde o jednu z pěti etap, které budou snímány od startu do finiše. Pokud vás zajímají jen poslední dvě prémie, zapněte přenos po čtvrt na pět. A pokud se spokojíte s oslavou vítěze, 17:40 je váš čas.

Tipněte si vítěze dnešní etapy v soutěži na našem Facebooku!