V rovinaté etapě zaútočí na červený dres Trentin

nabor

Takhle plochého profilu si peloton až do Madridu neužije. U Středozemního moře jej druhý den Vuelty čeká 203,4 kilometrů zakončených spurtem.

Profil 2. etapy Vuelta 2017Měla by to být celkem klidná etapa. Za slunného letního počasí v krásné pobřežní scenérii. Tu doplní za 80. kilometrem laguna Étang de Thau, neoficiálně druhé největší jezero ve Francii. Jenže jsme u moře a nejen teploty tu dosahují třicítek. I když půjde často o čelní, pro peloton nijak nebezpečný vítr, v některých pasážích „terezíny“ hrozit budou.

To neplatí pro samý závěr, kdy se pojede zalesněnou krajinou Narbonnského přírodního parku. Na úpatí masivu Corbières se tu nalézá pestrá krajina s řadou přirozených vodních ploch, v níž má domov mj. 60 % evropských druhů ptáků. Z pohledu cyklistů je potěšitelnou zprávou, že dojezd nebude ani extrémně technický, ačkoli samotná cílová rovinka bude dosti krátká.

Pole spurterů na Vueltě není z dobrých důvodů početné. Přesto jména jako John Degenkolb, Magnus Cort Nielsen, Sacha Modolo či Matteo Trentin znamenají nezpochybnitelnou kvalitu. Poslední zmíněný Ital v barvách stáje Quick-Step ztrácí na Dennise pouhých šest vteřin a díky bonifikacím by tak mohl zaútočit na červený dres, teoreticky i skrze druhé místo.

Blythe, Debusschere, van Genechten, Van Asbroeck, Lobato, Molano, Schwarzmann, Rojas, Reguigui, Mørkøv, Duval, Cortina a v neposlední řadě Daniel Oss (který včera dojel do cíle s Dennisem) – takové konkurenci bude tato čtveřice především čelit a při absenci klasických vlaků se překvapení nedá vyloučit.

Druhá etapa Vuelty 2017 začíná ve 12:43. Asi po dvou hodinách najede peloton k laguně Étang de Thau. Krátce na to, v 15:00, budou k dispozici první přenosy. Dojíždět by se nemělo dříve než kolem 17:30.

Tipněte si vítěze dnešní etapy v soutěži na našem Facebooku!