Uprchlíci zaskočili peloton. Polák Paterski zvítězil a vede. Rolland je ve skvělé pozici

Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) vyhrál úvodní etapu závodu Volta a Catalunya po sprintu tříčlenné skupinky a vede. Sprint ovládl před Pierrem Rollandem (Europcar) a Bartem de Clerqem (Lotto Soudal).

Co se dělo

Tato trojice závodníků se nakonec vykrystalizovala z mnoha pokusů o únik v úvodu etapy. Peloton je nechal jet. K překvapení všech je začal stíhat až 36 kilometrů před cílem, kdy měla tato trojice náskok přes 9 minut. A to bylo příliš, zvláště když byl na čele i 4. muž loňského Gira d´Italia Pierrre Rolland. Hlavní pole vedli především jezdci týmu Sky. Za nimi se drželi další silné týmy jako Movistar nebo Tinkoff – Saxo. Ovšem nedokázali skupinu dojet, pouze snížili ztrátu na 2 minuty a 40 sekund.

De Clercq byl první, kdo zkusil sprint a dokonce si vytvořil malý náskok, ale Paterski si ho pohlídal, dotáhl se a využil de Clerqa jako rozjížděče ke svému finiši. Rolland dojel hned za ním a De Clercq zaostal o dvě vteřiny.

Týmový kolega Barta de Clerqa, Tosh Van Der Sande, dovedl hlavní pole do cíle. Petr Vakoč finišoval na skvělém 13. místě. V pelotonu dokončili etapu i Jan Hirt (111. místo) a Leopold König (116. místo). Josef Černý skončil na 159. pozici (+18:19). Z favoritů zaostal jen Ryder Hesjedal, který dojel ve stejné skupině jako Josef Černý.

Zítra peloton čeká další kopcovitá etapa z Mataro na Olot.