Movistar má double. První Valverde, druhý Rojas

Movistar získal double v 2. etapě Volta Ciclista a Catalunya. První byl Alejandro Valverde, druhý jeho kolega Jose Joaquín Rojas. Třetí dokončil etapu Martin Elmiger (IAM). Celkové prvenství udržel Maciej Paterski (CCC).

Co se dělo

Etapa číslo 2 vedla peloton 191,8 km dlouhou trasou z Matara do Olota. Etapa byla celá propršená a televize měla velké problémy ji přenášet.

Únik dnes vytvořili Sam Bewley (Orica-GreenEdge), Luis Mas Bonet (Caja Rural-Seguros RGA), Tom Stamsnijder (Giant-Alpecin) a Tsgabu Grmay (Lampre-Merida). Ti si vytvořili náskok až 2:55 minuty na metě 55km před cílem. Peloton si je po včerejší katastrofální chybě hlídal.

Valverde ovládl finální sprint suveréně. Za ním projel cílem jeho kolega Rojas a třetí byl Švýcarský mistr Elmiger.

Lídr závodu Paterski projel cílem na 38. pozici. Nejlepší z Čechů byl dnes opět Petr Vakoč (Etixx), který projel na 54. pozici. O dvě místa za ním byl v cíli Leopold König (Sky). Češi z CCC Jan Hirt a Josef Černý dokončili etapu na 181. (respektive 182.) pozici se ztrátou 15:12 minut na Valverdeho.