Ulissi vyhrál královskou etapu Czech Cycling Tour

nabor

S tratí dlouhou 187 kilometrů si nejlépe poradil Diego Ulissi, čímž se dostal i do celkového vedení.

Ve třetí etapě se odehrál velký souboj o únik. Pokoušelo se o něj mnoho jezdců, ale ten konečný se vytvořil až na padesátém kilometru etapy ve složení Tomáš Bucháček (PSK Whirlpool), Philip Walsleben (Beobank), Bram Nolten (Parkhotel Valkenburg), Kusztor Peter (Amplatz-BMC), Kouvenhoeven Sjoerd (Metec KTH), Ludwig Dewinter (Wallonie-Bruxeles), Jordi Simon Casulleras (Verva ActiveJet).

Těmto jezdcům povolil peloton konečně odjet a za chvíli si vypracovali náskok okolo čtyř minut. Poté z pelotonu nastoupili František Sísr (Klein Constantia) a Georg Zimmerman (Felbermayr-Simplon Wels) a podařilo se jim doskočit skupinu před nimi.

Zatímco tempo úniku udával především Tomáš Bucháček, v pelotonu byli vidět hlavně oranžové dresy týmu CCC.

Bucháček svou aktivitou rozdělil únik a vpředu tak zůstal jen on a Jordi Casulleras.

Poté přišly terezíny. Boční vítr roztrhal peloton, kde zůstalo pouze 31 jezdců, velké zastoupení tu měly týmy CCC a Lampre. Tato skupina pohltila dvojici Bucháček-Casulleras.

Necelých 57 kilometrů před cílem se podařilo zbytku pelotonu dorazit 31 člennou skupinu před nimi.

Zlomový okamžik přišel 17 kilometrů před cílem. Na Langeveldův nástup odpovídá pouze Diego Ulissi, Davide Rebellin a Karel Hník.

První z nich nastoupil Karel Hník, zatímco Langeveld začínal ztrácet. Po chvíli dojel Hníka Ulissi a okamžitě mu nastoupil a Čech nenašel odpověď. Rebellin a Langeveld se k němu vracejí, ale taktizují, což hrálo do karet Ulissimu.

Ulissiho již nikdo nedostihl a může se tak radovat z etapového vítězství a průběžného vedení.

[cyklostat id=“Czech-Cycling-Tour“ etapa=“3″ rok=“2016″ nadpis=“Czech Cycling Tour 2016, pořadí 3. etapy“]