Degenkolb to po dvou druhých místech přece jen dokázal

Němec John Degenkolb (Giant-Alpecin) nakonec zlomil svou smůlu a na Arctic Race of Norway vyhrál čtvrtou a zároveň poslední etapu. Těsně porazil domácího borce Alexandera Kristoffa (Kaťuša), třetí dojel Arnaud Démare (FDJ).

V úniku dne se představilo šest jezdců, kteří měli velkou motivaci a vybudovali si kvalitní náskok. 40 kilometrů před cílem se skupinka začala dělit, až na čele zůstalo pouze kvarteto jezdců, Marcus Burghardt (BMC), Anders Skaarseth (Team Joker), Karol Domagalski (One Pro Cycling) a Floris de Tier (Topsport Vlaanderen-Baloise), které ale skvěle spolupracovalo a dařilo se mu pelotonu dlouho vzdorovat. Na poslední prémii necelých 6 kilometrů před cílem měli uprchlíci pouhých 15 vteřin. Poté ale zrychlili a začali se pelotonu opět vzdalovat. Ten je ale nakonec stejně dojel, i když až 2,2 kilometrů před cílem.

Nejlépe si s přípravou na spurt poradila Kaťuša, která si v klidu vyčkala až na poslední chvíli a poté přivedla Kristoffa na čelo. Ten ale získanou výhodou trestuhodně pohrdl a slavit tak mohl německý vítěz Paříž-Roubaix a Milan-San Remo. Pro něhož to byla obrovská satisfakce, jelikož v předchozích etapách dojel dvakrát druhý.

Celkové vítězství si pohlídal mladý Ital Gianni Moscon z týmu Sky, který vyhrál včerejší etapu. Druhý celkově dojel se ztrátou 15 vteřin Steff Clement (IAM), třetí pak  akvizice Astany na příští dvě sezony, Oscar Gatto (Tinkoff).

[cyklostat id=“Arctic-Race-of-Norway“ etapa=“4″ rok=“2016″ nadpis=“Arctic Race of Norway 2016, pořadí 4. etapy“]

[cyklostat id=“Arctic-Race-of-Norway“ etapa=“General“ rok=“2016″ nadpis=“Arctic Race of Norway 2016, pořadí General. etapy“]