Celkové vedení uhájil Diego Ulissi, čtvrtý je Karel Hník

nabor

Poslední etapa Czech Cycling Tour se startem v Olomouci a po 157 km s koncem v Dolanech skončila hromadným dojezdem. Nejlépe si ve spurtu vedl Baptiste Planckaert (Wallonie Bruxelles). Nejlepší z Čechů byl na patnácté pozici Michal Schlegel (Klein Constantia).

Hned na samém začátku etapy se do úniku dostalo kvarteto jezdců Boosmans (Beobank – Corendon), Michael Kukrle (Whirlpool Author), Martjin Verschoor (Novo Nordisk.) a Johim Ariesen (Metec TKH). Po chvíli se k nim na 11 km připojili ještě Pawel Cieslik (Verva Active Jet) a Jon Bozicov (Adria Mobil). Šestice jezdců nijak neohrožovala jezdce v celkové pořadí. Rozdělili si mezi sebou body ze třech sprinterských prémií a dvou vrchařských. Jejich náskok nechal peloton navýšit téměř k šesti minutám. Pak začal čelo balíku kontrolovat tým Lampre – Merida, který se pokoušel o třetí triumf pro svou stáj. Náskok vedoucí skupiny se ustálil kolem čtyř minut na balík.

Na 87. km už najížděl stále šestičlenný únik vedený Martjinem Verschoorem na okruh v Dolanech s tříkilometrovým stoupáním a dvoukilometrovým úsekem po kostkách. Celkem ho museli závoďáci překonat devětkrát.

Peloton si vedoucí skupinu pořád hlídal, i když po drobném pádu tří jezdců v balíku, se její náskok navýšil na více než pět minut, poté už se jen ztenčoval. Po dobré práci týmu Canondale na čele balíku zůstal na konci pátého okruhu v úniku už jen Michael Kukrle s čtyřiceti vteřinovým náskokem i ten byl nakonec pelotonem 20 km před koncem pohlcen.

Další útoky byly eliminovány a vše se schylovalo ke spurtu v balíku. Ten ovládl Belgičan Planckae Babtiste z týmu Wallonie-Bruxeles. Druhý projel cílovou páskou Wouter Wippert (Cannodale-Drapac) a třetí Ivan Garcia (Klein Constantia).

[cyklostat id=“Czech-Cycling-Tour“ etapa=“4″ rok=“2016″ nadpis=“Czech Cycling Tour 2016, pořadí 4. etapy“]