Uklouzanou deštivou pátou etapu Gira vyhrál Groves

nabor

Dnešní 171 kilometrů dlouhá etapa by se dala charakterizovat slovy, kdo neležel, nejel. V závěru, i přes pád sedm kilometrů před cílem, vybojoval vítězství Kaden Groves z Alpecinu.

Profil páté etapy

Do etapy jezdci vstupovali za deštivého počasí, které je bohužel doprovázelo celý den. Ale ani škaredé počasí neodradilo Thibauta Pinota v navyšování náskoku v soutěži vrchařů, na první prémii zvítězil a na druhé si z pelotonu dojel pro jeden bod a své skóre posunul na 40. Obdobně si počínal na sprinterských prémiích Jonathan Milan (Bahrain-Victorious), který získal 4 body na prémii a 35 bodů za druhé místo a těsně tak uhájil Maglia Ciclamino před Grovesem, který získal zázračně premiérové vítězství na GrandTour, když dojel po pádu zpět do čelní skupiny a v posledních metrech zůstal mimo nebezpečné pohyby ostatních cyklistů.

A jak skončil Remco?

Remco Evenepoel na zemi po srážce se psem

Na opačné straně stupnice nálady musí být po dnešku Remco Evenepoel, který spadl hned na začátku etapy, kvůli potulujícímu se psovi a v závěru se nachomýtl v hektickém finiši pod kolo jezdce Treku-Segafredo a spadl v zóně 3 km před cílem. Alespoň ale neztratil žádný čas.

Zdroje obrázků: Getty Images a Giro d´Italia