Neapolská hra na kočku a myš

nabor

Čtvrteční sprinterská etapa začínající a končící v Neapoli přinesla drama až do konce, jelikož poslední muži z úniku byli dojeti až 400 metrů před cílem, kde jim vyfoukl vítězství Dán Mads Pedersen z Trek – Segafredo.

Profil šesté etapy

Šestá etapa 106. ročníku Giro d´Italia měřila 162 kilometrů a nabízela možnost odjetí úniku, ve kterém jezdci mohli posbírat slušnou porci bodů na vrchařských prémiích. V úvodu se oddělila pětičlenná skupina, ve které se objevila zvučná jména De Marchi (Jayco AlUla) a Clarke (Israel PremierTech). Oba závodníci už vědí, jaké je to vyhrát etapu třítýdenního závodu z úniku a dnes se pokusili takové vítězství zopakovat. Těsně před druhou sprinterskou prémií, 67 kilometrů před cílem, zrychlil Australan Clarke, kterého okamžitě následoval De Marchi a téměř až do cíle vzorně spolupracovali. Bohužel jejich naděje uhasly přibližně 2000 metrů před cílem, když De Marchi s horším sprintem odmítl nadále spolupracovat. Na poslední chvíli byli dojeti a bezchybnou koncovkou zajistil Mads Pedersen etapové vítězství pro Trek – Segafredo a pro sebe kompletaci vítězství ze všech tří GrandTour.

Nikdy jsem tohle neudělal

Alessandro De Marchi a Simon Clarke po těsném dojezdu v Neapoli

Ital Alessandro De Marchi, který ve svých 36 letech patří k veteránům cyklistiky, musel během své bohaté kariéry zažít mnoho věcí, ale jednu dnes okusil poprvé. V pozávodním interview prozradil, že chtěl tak moc vyhrát, že přestal spolupracovat a jen se vezl a že je to poprvé, co něco podobného předvedl. Důležité je dodat, že z dvoučlenné nebo tříčlenné skupiny o vítězství sprintoval jen dvakrát, a to na Vueltě v roce 2018, shodou náhod s tehdy vítězným Clarkem a Mollemou. A podruhé na Giru v roce 2012 na stoupání Breuil-Cervinia proti Andreyi Amadorovi a Janu Bártovi.

zdroj obrázků: Getty Images a Giro d´Italia