Týmová práce Sky slavila úspěch

nabor

Skvělá práce týmu Sky nejprve srazila 4 minuty ztrátu na uprchlíky a poté vyslala Chrise Frooma za dnešním etapovým vítězstvím. Teejay van Garderen se opět převléká do žlutého, když Nibali dnes ztratil 4 minuty na vítěze!

Dnes závodníky čekala přetěžká etapa z Montmélian do Saint-Gervais Mont Blanc. Celkem pět vrcholů první kategorie a jedna třetí!

Hned na začátku se oddělila skupina 14 jezdců, která si vytvořila náskok kolem dvou minut: Nathan Haas (Cannondale-Garmin), Alexis Vuillermoz (AG2R-La Mondiale), Pim Ligthart (Lotto-Soudal), Gorka Izagirre (Movistar), Tiago Machado (Katusha), Pieter Serry (Etixx-Quick Step), Riccardo Zoidl (Trek), Chris Anker Sørensen (Tinkoff-Saxo), Jarlinson Pantano (IAM), Perrig Quémeneur (Europcar), Nicolas Edet (Cofidis), Kenny Elissonde (FDJ), Daniel Teklehaimanot (MTN), Björn Thurau (Bora).

Tradičním sběračem bodů na horských prémiích byl Daniel Teklehaimanot, který dojížděl na vrcholy stoupání pro plný počet bodů. Stal se tak před závěrečnou etapou králem hor letošního Critéria du Dauphiné.

V polovině závodu už měla skupinka uprchlíků 26 jezdců a 4 minuty náskoku. Opět to bylo Sky, které přebralo taktovku pelotonu a začalo stahovat ve stoupání na Col de la Croix Fry náskok uprchlíků na polovinu. Přední skupinka se redukovala na 18 jezdců.

Začalo se útočit. Prvně zaútočil Daniel Navarro a poté Riccardo Zoidl. Vytvořili tak dvoučlennou skupinku a navyšovali náskok na peloton. Následně je doplnili Huzarski a Castroviejo.

Nibali před závodem

Poslední dvě etapy byly velmi těžké, tato bude nejtěžší. Včera jsme spotřebovali hodně energie a nebude jednoduché dnešní etapu uhlídat. Bude hodně záležet na taktice.

Pak už se začalo stoupat na Côte des Amerands a následně na Le Bettex. Celkově 10 kilometrů dlouhý kopec, ve kterém se dostal do problémů dnešní držitel žlutého dresu Vincenzo Nibali. Můžeme prozradit, že o něj touto krizí nakonec přišel a dojel se čtyřminutovou ztrátou. Potvrdil tak svá slova před závodem.

Skupinka Sky s Froomem měla ztrátu jedné minuty na únik a nezadržitelně se přibližovala. Bardet, Rodriguez, Intxausti a Van Garderen je následovali.

Nejsilnější byli nakonec Froome s Van Garderenem a předjeli Navarra a Castrovieja. Karty byly vyloženy a už jen zbývalo rozřešit, kdo nakonec první protne pásku. Byl to Froome, který předvedl 1,5 kilometrů před cílem famózní akceleraci, na kterou Tejay van Garderen nebyl schopen reagovat.

Froome si dojel pro vítězství ve dnešní etapě 17 vteřin před Garderenem – ten se převlékl opět do žlutého dresu a v celkovém pořadí má náskok 18 vteřin právě před Froomem.

https://www.youtube.com/watch?v=TUdyoviFJhA

Pořadí 7. etapy Critérium du Dauphiné

# Jezdec Čas
1 Christopher Froome (GBr) Team Sky 4:24:17
2 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:17
3 Louis Meintjes (RSA) MTN – Qhubeka 0:00:41
4 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
5 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:00:54
6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:08
7 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r-La Mondiale 0:01:15
8 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:01:25
9 Rui Costa (Por) Lampre-Merida 0:01:34
10 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:01:45

Celkové pořadí po 7. etapě

# Jezdec Čas
1 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 26:59:27
2 Christopher Froome (GBr) Team Sky 0:00:18
3 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team 0:00:45
4 Rui Costa (Por) Lampre-Merida 0:01:10
5 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge 0:01:29
6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:01:39
7 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:45
8 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:02:29
9 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team 0:02:39
10 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha 0:02:46