nabor

Týmová časovka ve 3. etapě Tour de France zamíchala celkovým pořadím tak, jak se předpokládalo. Nejlépe si vedl tým BMC, který potvrdil svoji dominanci i tím, že do cíle dojel hned v šesti lidech. Do žlutého se nově převléká Greg Van Avermaet.

Do etapy nastoupilo 22 týmů v opačném pořadí klasifikace týmů vyjma Bora-Hansgrohe, která držela žlutý dres a tak vyjela na trať jako poslední. Na (většinou) osmičlenné týmy čekala zvlněná trať dlouhá 35,5 kilometrů v okolí města Cholet. Nejtěžší stoupání Cote de la Séguinière měřilo 700 metrů a mělo 5% sklon. Počítal se čas čtvrtého závodníka.

3. etapa profil Tour de France 2018Pořadí startu: Mitchelton-Scott, Team Sky, Movistar Team, Groupama-FDJ, BMC Racing Team, Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale, UAE Team Emirates, Ag2r La Mondiale, Team Fortuneo-Samsic, Direct Energie, Lotto-Soudal, Team Lotto NL-Jumbo, Cofidis, Solutions Crédits, Team Sunweb, Team Dimension Data, Team Katusha-Alpecin, Bahrain-Merida Pro Cycling Team, Trek-Segafredo, Astana Pro Team, Wanty-Groupe Gobert, Quick-Step Floors a poslední Bora-Hansgrohe.

První vyrazil na trať Mitchelton-Scott a nastavil velmi slušný čas. Na mezičasu na 13. kilometru byl jejich čas ten nejlepší. Prvních 5 týmů se vešlo do 3 vteřin v pořadí Mitchelton-Scott, BMC, Sky, Movistar a Quick-StepFloors. Šestá Bora ztrácela 13 vteřin.

Do velkých problémů se dostal tým Quick-Step. V polovině trati se jejich vláček úplně rozpadl a trvalo dlouho než se opět spojil. Na chvostu byl Fernando Gaviria, který z vláčku úplně vypadl a ztratil možnost bojovat o žlutý dres.

Druhý mezičas byl umístěn za nejtěžším stoupáním etapy na 26,5 kilometru. Ten už selektoval týmy na ty silnější. V těchto místech neudržel tempo Peter Sagan a podobně jako Gaviria z vláčku odpadl.

Pořadí na 2. mezičasu: BMC, Quick-StepFloors (ztráta 6 vteřin), Sky (6 vteřin), Mitchelton-Scott (10 vteřin) a Sunweb (13 vteřin).

Velký souboj o žlutý dres se odehrál v cíli mezi týmem BMC a Quick-Step. Sky byl v tu chvíli na 2. místě o 4 vteřiny. Nakonec se mohl radovat tým BMC, protože Quick-Step dojel až o 7 vteřin později. Greg Van Avermaet se díky tomu převléká do žlutého dresu. Bora dojela se ztrátou 50 vteřin na vítěze. Sice přišla o žlutý dres, ale Peter Sagan se převlékne do zeleného. Bílý dres od Gavirii převezme Søren Kragh Andersen ze Sunwebu.

Bojovníka ani smolaře jsme v dnešní etapě nenašli a tak seriál „Bojovník vs. smolař etapy“ dnes nečekejte.

Pořadí 3. etapy Tour de France

P Tým Čas
1 BMC Racing Team 0:38:46
2 Team Sky 0:00:04
3 Quick-Step Floors 0:00:07
4 Mitchelton-Scott 0:00:09
5 Team Sunweb 0:00:11
6 EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:00:35
7 Bora-Hansgrohe 0:00:50
8 Astana Pro Team 0:00:51
9 Katusha-Alpecin 0:00:52
10 Movistar Team 0:00:53