Týmová časovka zamíchala pořadím ve 3. etapě Tour de France

nabor

Týmová časovka ve 3. etapě Tour de France zamíchala celkovým pořadím tak, jak se předpokládalo. Nejlépe si vedl tým BMC, který potvrdil svoji dominanci i tím, že do cíle dojel hned v šesti lidech. Do žlutého se nově převléká Greg Van Avermaet.

Do etapy nastoupilo 22 týmů v opačném pořadí klasifikace týmů vyjma Bora-Hansgrohe, která držela žlutý dres a tak vyjela na trať jako poslední. Na (většinou) osmičlenné týmy čekala zvlněná trať dlouhá 35,5 kilometrů v okolí města Cholet. Nejtěžší stoupání Cote de la Séguinière měřilo 700 metrů a mělo 5% sklon. Počítal se čas čtvrtého závodníka.

3. etapa profil Tour de France 2018Pořadí startu: Mitchelton-Scott, Team Sky, Movistar Team, Groupama-FDJ, BMC Racing Team, Team EF Education First-Drapac p/b Cannondale, UAE Team Emirates, Ag2r La Mondiale, Team Fortuneo-Samsic, Direct Energie, Lotto-Soudal, Team Lotto NL-Jumbo, Cofidis, Solutions Crédits, Team Sunweb, Team Dimension Data, Team Katusha-Alpecin, Bahrain-Merida Pro Cycling Team, Trek-Segafredo, Astana Pro Team, Wanty-Groupe Gobert, Quick-Step Floors a poslední Bora-Hansgrohe.

První vyrazil na trať Mitchelton-Scott a nastavil velmi slušný čas. Na mezičasu na 13. kilometru byl jejich čas ten nejlepší. Prvních 5 týmů se vešlo do 3 vteřin v pořadí Mitchelton-Scott, BMC, Sky, Movistar a Quick-StepFloors. Šestá Bora ztrácela 13 vteřin.

Do velkých problémů se dostal tým Quick-Step. V polovině trati se jejich vláček úplně rozpadl a trvalo dlouho než se opět spojil. Na chvostu byl Fernando Gaviria, který z vláčku úplně vypadl a ztratil možnost bojovat o žlutý dres.

Druhý mezičas byl umístěn za nejtěžším stoupáním etapy na 26,5 kilometru. Ten už selektoval týmy na ty silnější. V těchto místech neudržel tempo Peter Sagan a podobně jako Gaviria z vláčku odpadl.

Pořadí na 2. mezičasu: BMC, Quick-StepFloors (ztráta 6 vteřin), Sky (6 vteřin), Mitchelton-Scott (10 vteřin) a Sunweb (13 vteřin).

Velký souboj o žlutý dres se odehrál v cíli mezi týmem BMC a Quick-Step. Sky byl v tu chvíli na 2. místě o 4 vteřiny. Nakonec se mohl radovat tým BMC, protože Quick-Step dojel až o 7 vteřin později. Greg Van Avermaet se díky tomu převléká do žlutého dresu. Bora dojela se ztrátou 50 vteřin na vítěze. Sice přišla o žlutý dres, ale Peter Sagan se převlékne do zeleného. Bílý dres od Gavirii převezme Søren Kragh Andersen ze Sunwebu.

Bojovníka ani smolaře jsme v dnešní etapě nenašli a tak seriál „Bojovník vs. smolař etapy“ dnes nečekejte.

Pořadí 3. etapy Tour de France

P Tým Čas
1 BMC Racing Team 0:38:46
2 Team Sky 0:00:04
3 Quick-Step Floors 0:00:07
4 Mitchelton-Scott 0:00:09
5 Team Sunweb 0:00:11
6 EF Education First-Drapac p/b Cannondale 0:00:35
7 Bora-Hansgrohe 0:00:50
8 Astana Pro Team 0:00:51
9 Katusha-Alpecin 0:00:52
10 Movistar Team 0:00:53