Týmová časovka zamíchá celkovým pořadím Tour

nabor

Cyklisty nemilovaný, ale oku lahodící. Chronometr týmů se po třech letech vrací do itineráře „Staré dámy“. 35,5 kilometrů v okolí města Cholet bude důležitých pro podobu top 10 dnes večer, ovšem také v Paříži.

Připomeňme si na úvod klíčová fakta. Do týmové časovky vyráží co pět minut všech 22 sestav Tour de France v obráceném pořadí týmové klasifikace (do níž se po každé etapě započítá čas prvních tří jezdců týmu daný den). Vyjímku tvoří stáj lídra závodu, ta startuje jako úplně poslední. Redukce počtu členů týmu z devíti na osm pak může paradoxně pomoci méně vyrovnaným sestavám – klíčový je totiž nově čas čtvrtého (nikoli pátého) v cíli. Zbylým jezdcům týmu bude započítán, pakliže nedojedou s ostatními, reálný dosažený čas.

Mapa 3. etapy Tour de France 2018 (start i cíl v Cholet)Trať dnešního chronometru je veskrze nevlídná. Najdeme ji opět ve vnitrozemí západu Francie, department Vendée vystřídá severněji položený Maine-et-Loire. Závodníci budou čelit častým změnám směru i sklonu vozovky a několika neklasifikovaným výjezdům. Nejtěžším z nich je La Séguinière (700 m, 5 %). Etapa se jede na devadesáté narozeniny vládce stoupání klasifikovaných, Federica Bahamontese. Vítěz Tour de France 1959 byl vůbec prvním cyklistou, který se stal králem hor na všech Grand Tours.

3. etapa profil Tour de France 2018Po nepříliš vydařených úvodních etapách vyrazí týmy top favoritů hned mezi prvními. Nejprve Mitchelton-Scott Adama Yatese (15:10), hned po něm Froomovo Sky (15:15) a pět minut na to Movistar (15:20), ač od světle modrých barev se dnes atak etapové výhry nečeká. To už rozhodně neplatí o Porteho BMC, které vyjede jako páté (15:30) se sebevědomím posíleným výhrou na Tour de Suisse.

Tehdy druhý Dumoulinův Sunweb vyrazí v 16:15, třetí ze Švýcarska Quick-Step v 16:50 a v 16:55 tam čtvrtá Bora i se žlutým Peterem Saganem. Slovák už předem počítá se ztrátou trikotu, ať už to bude na úkor Gilberta, Gavirii, Thomase (všichni mají alespoň vteřinku na zbytek pole) nebo někoho jiného. Pozornost nicméně zasluhují i černí koně. Například outsideři z Wanty se úvodními nástrahami propletli skvěle a startují v 16:45.

Třetí etapa Tour de France 2018 začíná v 15:10 a skončí po půl šesté. Sledovat živě ji samozřejmě můžete celou.

Tipněte si vítěze etapy v soutěži na našem Facebooku nebo pošlete SMS ve tvaru

  • WT mezera 3 mezera TŘI JMÉNA TÝMŮ mezera VAŠE JMÉNO
  • Startovní listina Tour de France
  • Vše pošlete na číslo +420 733 676 633 . Cena dle tarifu operátora.