Bojovník vs. smolař 2. etapy: Chavanel vs. Sánchez

nabor

S dnešním bojovníkem 2. etapy musíme s organizátory souhlasit. Je jím rekordman Tour de France – Sylvain Chavanel. Smolařem jsme zvolili Luise Leóna Sáncheze z Astany.

Bojovník etapy: Sylvain Chavanel (Direct Energie)

Sylvain Chavanel byl zvolen bojovníkem etapy v roce 2008, 2010 a teď i 2018. V dnešní etapě jel osamoceně převážnou část a byl dostižen až 13 kilometrů před cílem.

Ve své rekordní 18. účasti na Tour de France předčil jména jako Jens Voigt a Stuart O’Grady. Dnes to byla pro něj celkově již 350. etapa! Pokud se postaví na start 5. etapy, vyrovná ve startech George Hincapieho a pokud překoná Pyreneje, tak překoná rekord Joopa Zoetemelka z let 1970 až 1986.

Smolař etapy: Luise León Sánchez (Astana)

Etapa byla zejména v závěru poznamenaná mnoha pády. Jmenovat všechny „smotané“ jezdce nelze. Jen jedno jméno za všechny – Gaviria. Fernando Gaviria spadl pouhé dva km před cílem. Problémy se nevyhnuly ani Marcelu Kittelovi. Defekt ho pár km před cílem připravil o možnost spurtovat.

Největším smolařem ale je Luis León Sánchez. Pád 40 kilometrů před cílem ukončil jeho letošní působení na Tour. Bolestná grimasa a sanitka…Rozsah zranění agentury zatím nevydaly.