Týden v cyklistice 41-42/2018

Další dva týdny roku 2018 uběhly a s nimi uplynuly další závody či novinky. V krátkém souhrnu se podíváme, co důležitého se v závěru sezony událo.

Pinot a jeho týden

Thibaut Pinot - vítěz Giro di Lombardia 2018

Thibaut Pinot měl neuvěřitelný závěr letošního závodního ročníku. Na MS v Insbrucku vydatně pomáhal klíčové hvězdě Julianu Alaphilippovi, aby pak svoji formu vygradoval na italských klasikách.

Na Tre Valli Varesine ještě skončil na druhém místě, když jej ve spurtu šesti závodníků předčil Lotyš ve službách stáje Trek-Segafredo Toms Skujinš.

99. ročník z Milána do Turína francouzský cyklista ovládl a dokázal porazit i takové velikány jaký jsou Miguel Angel Lopez či čerstvý mistr světa Alejandro Valverde, který skončil na třetím místě.

Pinotovi se zadařilo i na nejsledovanějším podniku podzimu, Monumentu, Kolem Lombardie. Porazil všechny adepty na vítězství včetně druhého Vincenza Nibaliho a třetí Dylana Teunse či čtvrtého Rigoberta Urana.

Okolo Turecka

Závod v Turecku zvládl nejlépe Eduard Prades. Do dresu pro celkového vítěze se dostal až po závěrečné etapě, kdy dojel na druhém místě. Doposud vedoucí Alexey Lutsenko dojel ve stejném čase jako Prades, ale časová bonifikace určila oběma stejný čas, ale právě umístění v poslední etapě rozhodlo ve prospěch španělského cyklisty.

Ve výborném světle se ukázal i spurter Sam Bennett, který vyhrál rovnou polovinu etap, a hned v té úvodní obsadil druhé místo.

Zdeněk Štybar skončil celkově na 54. místě. Juraj Sagan byl  celkově klasifikován na 99. místě.

Tour of Guangxi

Závod v autonomní oblasti Kuang-si si podmanil Ital ve službách stáje Sky Gianni Monscon. Závod spurterů rozjel dobře Dylan Groenewegen, ve druhé etapě vyhrál Pascal Ackermann před Fabiem Jacobsenem, kteří si v následující etapě pořadí vyměnili.

Právě čtvrtá etapa rozhodla o celkovém vítězi, když dojezd na kopec zvládl lépe Gianni Monscon před Rakušanem Felixem Grossschartnerem, třetí byl Rus Sergej Černeckij.

Páté pokračování ovládl Mateo Trentin, který ve finiši porazil Pascala Ackermanna. Němec ve službách stáje Bora-hansgrohe se musel sklonit i v závěrečné etapě pře spurterskými schopnosti Fabia Jacobsena. Závěrečná 6. etapa už jen potvrdila výsledky té čtvrté.

Elkov oznámil posily

Hradecká stáj po odchodu Josefa Černého hledala náhradu, nakonec přivedla zajímavou čtveřici jezdců: Karel Hník, Dominik Neuman, František Sisr a Matěj Štibingr.