Cavendish pokračuje s Dimension Data, Gaviria opouští Quick-Step

nabor

Sezóna je za námi a týmy finalizují sestavy pro sezónu 2019. Tým Dimension Data udržel klíčového závodníka – Marka Cavendishe. Dalšího skvělého spurtera ulovili v UAE, kam přechází Fernando Gaviria. Další mladý Kolumbijec Egan Bernal zase prodloužil o 5 let ve Sky.

Fenomenální Kolumbijec do UAE Team Emirates

Fernando Gaviria po skvělém působení v týmu Quick-Step Floors opouští stáj Patricka Lefévra a posílí UAE Team Emirates. Zde vytvoří spurterské duo s Alexandrem Kristoffem. V novém působišti podepsal smlouvu na 3 roky. Pro tým UAE je to skvělá posila, protože Gaviria se rychle zařadil mezi nejlepší světové spurtery a ve všech hromadných dojezdech je velkým favoritem.

Fernando Gaviria
Fernando Gaviria

Egan Bernal prodloužil o 5 let s týmem Sky

Další talent Kolumbijské cyklistiky Egan Bernal podepsal velmi netradiční kontrakt s týmem Sky. V cyklistice není obvyklé podepisovat s jezdci kontrakty delší než tři roky, přesto tým Sky udělal výjimku a se svým budoucím lídrem podepsal hned pětiletý kontrakt. Mimo Bernala prodloužil i Luke Rowe.

Tým Sky navíc výrazně posílil, když Treku uloupil další talent z Kolumbie Ivana Sosu. Z Quick-Stepu přijde Ekvádorec Jhonathan Narvaez a z UAE Ital Filippo Ganna, společně s bývalým členem týmu Benem Swiftem.

Egan Bernal Sky
Egan Bernal

Cavendish zůstává u Dimension Data

Největší hvězda týmu Dimension Data – Mark Cavendish – zůstává, navzdory spekulacím, členem sestavy Jihoafrického týmu. S ním pokračuje i jeho klíčový pomocník Mark Renshaw.

Dimension Data navíc posílily, už dříve podepsaly třeba Romana Kreuzigera nebo Michaela Valgrena. Tyto posily doplní mistr světa do 23 let Gino Mader a dlouholetý spurter Treku Giacomo Nizzolo.

Mark Cavendish
Mark Cavendish

Největší poražený přestupového období?

Další talent z líhně Androni-Giocattoli je Ivan Sosa. Loni z tohoto týmu šel do velkého pelotonu Egan Bernal. Tým Trek-Segafredo o mladého Sosu stál letos. Dokonce tak moc, že ho vykoupili ze smlouvy. Jenže přispěchal tým Sky s lepší nabídkou a Sosa podepsal s britským týmem.

Trek tak musel skousnout hořkou pilulku. Místo Sosy se jim na závěr roku povedlo přivést alespoň Giulia Cicconeho z Bardiani a Edwarda Theunse ze Sunwebu, který se po roce vrací zpátky.

Edward Theuns
Edward Theuns

BMC-CCC doplnilo soupisku

Polsko-americký tým, který vyroste na základech letošních týmů BMC a CCC Sprandi Polkowice doplnil soupisku. Nově dres budou oblékat klasikář Lukasz Wisniowski, zkušený Laurens Ten Dam, Polák Pawel Bernas a vrchař Stefan Denifl.

Stefan Denifl

Klasikáři pro Sunweb

Jeden velmi zkušený klasikář, který vozil i žlutý dres na Tour de France, druhý mladý Dán, jehož bratr už v týmu Sunweb září. Jan Bakelants a Asbjorn Kragh Andersen jsou novými posilami pro Sunweb. Oba by měli posílit klasikářskou sekci týmu, které vévodí Michael Matthews.

Jan Bakelants

Masivní prodlužování v Boře

Německý tým Bora-Hansgrohe dokázal udržet celé své jádro pohromadě, když nové smlouvy dostali Peter Sagan, Juraj Sagan, Erik Baška, Maciej Bodnar, Daniel Oss, Marcus Burghardt, Cesare Benedetti, Michael Schwarzmann, Andreas Schillinger, Christoph Pfingsten. Navíc do týmu přijde Maximilian Schachmann z Quick-Stepu, který se skvěle předvedl na letošním Giru.

Maximilian Schachmann
Maximilian Schachmann

Quick – Step s novým sponzorem

Nejúspěšnější tým letošní sezóny, který získal 73 výher, vstoupí do příští sezóny s novým titulárním sponzorem. Tím se stane německá firma, specializující se na výrobu oken a dveří Deceuninck.

V sestavě navíc bude pokračovat i druhý muž z Vuelty Enric Mas.

Nová španělská krev - Enric Mas Nicolau, vítěz 20. etapy Vuelty 2018 a druhý celkově
Enric Mas

Spekulace o Tony Martinovi potvrzeny

Na závěr tu máme zprávu o avizovaném přestupu čtyřnásobného mistra světa v časovce – Tonyho Martina. Třiatřicetiletý Němec spojí své služby na dvě sezóny s týmem LottoNL-Jumbo (od příštího roku Team Jumbo).

Tony Martin
Tony Martin