Třetí etapu vyhrál po skvělém týmovém výkonu Matthews

nabor

Pondělní třetí etapa nabídla první vetší stoupání a to 40 kilometrů před cílem, což způsobilo odpadávání některých sprinterů a ve finiši se tak ke slovu dostali i muži z celkového pořadí. Skvělou týmovou práci zakončil ve městě Melfi Australan Matthews vítězstvím.

Profil třetí etapy

Etapa z Vasta do Melfi vedla po většinu času jižním směrem a peloton dnes již nejel v blízkosti moře. Hned po startu se do úniku vydali dva týmoví kolegové z Corratec – Selle Italia, Alexander Konychev a Veljko Stonjnić. Před pelotonem vydrželi do stoupání Valico dei Laghi di Monticchio, kde se nacházela prémie 3. kategorie. V kopci jel tým Jayco AlUla vysoké tempo, což se stalo osudným sprinterům. Mezi prvními odpadl Cavendish (Astana Qazaqstan Team) se včerejším vítězem Milanem (Bahrain – Victorious). Nejvyšší počet bodů na prémii získal matador Thibaut Pinot z FDJ, který tím získal Maglia Azzura. Po krátkém sjezdu pokračoval peloton opět vzhůru na kopci Valico la Croce s prémií 4. kategorie. Těsně pod vrcholem byl tým Jayco AlUla vystřídán Ineosem, který přitvrdil v tempu a dostal do problémů Madse Pedersena z Treku, ale hlavně talentovaného vrchaře McNultyho (UAE Emirates). Prémií i přes vysoké tempo Ineosu projel první opět Pinot a zvětšil svůj náskok ve vrchařské soutěži.

Dvojice týmu Corratec – Selle Italia v úniku

Uklouzaný sjezd a technický sprint

Z vrcholu Valico la Croce zbývalo do cíle 26 kilometrů a také jedno uklouzané klesání, které překvapilo několik jezdců. V pádu skončil lídr UAE Emirates Almeida a chvíli před ním okusili tvrdost italské vozovky Taaramae, Dombrovski a Serry. Všichni se nakonec vrátili zpět do pelotonu a neztratili tak žádný čas. Na čele tou dobou pracoval QuickStep pro Evenepoela, ale 4 kilometry před cílem vyklidili pozice a přenechali práci týmu Jayco. Australská stáj odvedla skvělou práci a Michael Matthews měl velmi dobře vymetenou cestičku k vítězství, jelikož proti sobě měl unaveného Pedersena a Grovese a jinak samé vrchaře, kteří nedosáhli jeho absolutní rychlosti v cílové pasáži, která byla klikatá a v posledních 400 metrech i zvlněná.

Zdroj obrázků: Getty Images a Giro d´Italia