Travis McCabe vyhrál poslední etapu Tour de Langkawi, celkovou klasifikaci ovládl Ryan Gibbons


Závěrečnou etapu závodu v Malajsii dokázal vybojovat Travis McCabe (UnitedHealthCare Pro Cycling Team), který na letošním Tour de Langkawi dokázal vyhrát již druhou etapu. Celkovým lídrem se stal člen stáje Dimension Data Ryan Gibbons, který dnes obsadil 4. místo.
Na závodníky čekala poslední den poměrně krátká etapa, která měřila pouze 121 kilometrů. Na svém počátku měla těžká stoupání, jenže závěr měl vyhovovat především spurtérům.

První stoupání na Look Out Point ještě nepřineslo tolik vzruchu, přestože se o to někteří jezdci pokoušeli. To druhé stoupání přineslo rázné dělení pelotonu, který se rozdělil na dvě nestejně velké skupiny. Čelní, kde bylo přibližně 45 jezdců, mezi nimiž byl i Ryan Gibbons, tedy vedoucí muž celkové klasifikace, si vypracovala téměř dvou minutový náskok.

Rozestup obou skupin se zvětšoval a bylo jasné, že Jakub Mareczko se do závěrečných bojů nevydá, neboť nebyl na vidět na čele závodu.

V okolí cílového města Putrajaya se jelo 6 šestikilometrových okruhů. Vedoucí skupina do nich najížděla s Gibbonsem na čele. Dimension Data a UnitedHealthcare i nadále musely udávat tempo, druhá skupina rezignovala a náskok se navýšil vysoko přes deset minut.

V závěrečném spurtu vedoucí skupiny prodal své kvality Travis McCabe, který tak oslavil v letošním ročníku již druhou výhru. Vedoucí muž celkové klasifikace Ryan Gibbson potvrdil své vedení čtvrtým místem.

[cyklostat id=“Le-Tour-de-Langkawi“ etapa=“8″ rok=“2017″ nadpis=“Le Tour de Langkawi 2017, pořadí 8. etapy“]