Strade Bianche vyhrál po odvážném nástupu Michał Kwiatkowski

nabor

Michał Kwiatkowski se vzdálil svým soupeřům asi 20 kilometrů před cílem a nakonec slaví výhru na Strade Bianche před Gregem Van Avermaetem, Timem Wellensem a Zdeňkem Štybarem.

Na začátku závodu se vytvořil únik ve složení Thibaut Pinot (FDJ), Jose Goncalves (Katusha-Alpecin), Marco Frapporti (Androni), Truls Engen Korsaeth (Astana), Quentin Jaregui (AG2R) a Simone Andreetta (Bardiani-CSF).

Důležitý okamžik přišel již více než 65 kilometrů před cílem. To se od pelotonu odtrhla početná skupina, kde byli kromě největších favoritů i Zdeněk Štybar a Ondřej Cink. Zanedlouho tuto skupinu potrhal Tim Wellens, Cink odpadl, ale Štybar se bez větších problémů udržel. V tuto chvíli již nepokračoval v závodě Peter Sagan, který odstoupil.

Skupina 12 jezdců následně začala stahovat únik, kde byl nejvíce aktivní Thibaut Pinot. Ale ani Francouzova snaha neodvrátila jejich spojení. Když přišel další úsek po šotolině, tak poprvé nastoupil Kwiatkowski. Za ním vyrazil Štybar, ale za chvíli byli dojeti. Následovaly útoky Luka Durbridge či Josého Gonçalvese, ale favorité jim nikdy nedali větší náskok.

Poté přišla série útoků od Michała Kwiatkowskiho. Na ně zareagoval Tim Wellens, Zdeněk Štybar a Greg Van Avermaet. Jenže necelých 20 kilometrů před cílem přišel Kwiatkowskiho finální a rozhodující atak. V jedné z technických pasáží vyrazil vpřed a než se ostatní vzpamatovali, již měl pár metrů k dobru. Svůj náskok začal pomalu zvyšovat. Zezadu se ho snažili dojet především Avermaet a Štybar, jelikož Wellens příliš nestřídal. Za chvíli činila jejich ztráta 20 sekund, ztráta třetí skupiny vedené Dumoulinem již narostla na 30 sekund.

Odstup neklesal, spíše mírně rostl. Ještě než přišlo na řadu známé stoupání na náměstí v Sieně, kde se zpravidla rozhoduje o vítězi, bylo jasné, že Kwiatkowski zde dnes zaznamená již svůj druhý zářez na tomto závodě. Na vítězství čekal od loňského E3 Harelbeke, a tak v cíli pochopitelně neskrýval svou radost. Skupinu pronásledovatelů přivedl Greg Van Avermaet. Třetí dokončil Tim Wellens a čtvrtý Zdeněk Štybar.

[cyklostat id=“Strade-Bianche“ etapa=“0″ rok=“2017″ nadpis=“Strade Bianche 2017″]

https://www.youtube.com/watch?v=CKH9YVXTCyg