Guillaume Van Keirsbulck slaví vítězství v náročných podmínkách na Le Samyn

nabor

Dokonale dnes zaskočili favority Guillaume Van Keirsbulck a Alex Kirsch, z nichž první jmenovaný byl v závěrečném spurtu rychlejší.

Brzký únik vytvořili Erwann Corbel, Kenneth Van Rooy, Gordon De Winter, Kevin Van Melsen a Joeri Stallaert, kteří odskočili v druhém okruhu (závod Le Samyn se jezdí na 8 okruhů dlouhých 25 kilometrů). Každý okruh obsahuje hned čtyři sektory vedoucí po kostkách. To by již samo o sobě znamenalo na více než 200 kilometrech náročný den. Zatímco na startu bylo jasno, zanedlouho se počasí zkazilo. Začalo pršet a peloton začal bičovat vítr.

Šedesát kilometrů před cílem zaútočila další pětice jezdců – Guillaume Van Keirsbulck, Jesper Asselman, Roy Jans, Kenneth Vanbilsen a Maarten Wynants. Tito jezdci dojeli původní únik a společně pak zdolávali další nástrahy tratě.

Zanedlouho si jezdce doskočila další skupina. Vpředu byli teď ti největší favorité. Poté zaútočil Van Keirsbulck. K němu se přidalo dalších devět jezdců. Tuhle skupinu se snažily dojet týmy Cofidis a Lotto Soudal. Netrvalo dlouho a nastoupil Alex Kirsch. Na něj zareagovali jen dva jezdci – Tosh Van der Sande a Guillaume Van Keirsbulck.

Pro tuto trojici to nevypadalo moc dobře. Patnáct kilometrů před cílem měli pouze patnáct sekund na skupinu hlavních favoritů. Ovšem trojice začala výborně spolupracovat a svůj náskok navyšovat. Van der Sande zanedlouho odpadl.

Van Keirsbulck a Kirsch navýšili náskok na půl minutu a ten drželi až do závěrečných tří kilometrů. Poté se začal jejich náskok tenčit a navíc v úplném závěru začali trochu taktizovat. Jenže to již skupině za nimi nestačilo. Dvojice začala spurtovat o vítězství. Kirsch začal poměrně brzy. Keirsbulck toho využil a Lucemburčana nakonec porazil.

V Belgii jsme dnes viděli závodění od začátku až do konce. Jezdci vypadali spíše jako po cyklokrosovém závodě, když celí od bahna dojížděli do cíle.