nabor

Sedmou etapu Tour de Langkawi dokázal po závěrečném spurtu vyhrát Ital Jakub Mareczko, který tu slaví již druhý triumf. Celkově stále vede Ryan Gibbons.

V úvodu se před peloton vydalo šest závodníků, jenže jeden z nich – Australan Timothy Roe – byl v celkovém pořadí osmý a ztrácel pouze 33 sekund na vedoucího Gibbonse. Po průjezdu první rychlostní prémie tak začal na únik dorážet tým Dimension Data a zakrátko uprchlíci přestali vzdorovat a byli dojeti.

Netrvalo dlouho a vytvořil se únik nový. V něm se tentokrát ocitli Greg Henderson (UnitedHealthcare), Jacopo Mosca (Wilier Triestina), Loh Sea Keong (Thailand Continental Team), Huang En (Keyi Look) a Dominic Perez (7 Eleven-Roadbike Philippine). Když jejich náskok přerostl přes metu jedné minuty a půl, ocitl se Jacopo Mosca ve virtuálním vedení. Proto jim peloton již větší náskok nedal.

Přibližně 30 kilometrů před cílem odpárali své kolegy z úniku dva nejznámější jezdci z celé pětice – Greg Henderson a Jacopo Mosca. Zatímco se zbylí tři jezdci zanedlouho vrátili do pelotonu, Mosca a Henderson trápili hlavní pole až pod poslední kategorizované stoupání dne – Bukit Miku. To začínalo osm kilometrů před cílem.

Přes Bukit Miku se dostalo pohromadě více než padesát jezdců. Bylo tak jasné, že tito jezdci budou spurtovat o vítězství. Tři pravděpodobně nejrychlejší jezdci v celém závodu obsadili první tři místa – zvítězil Jakub Mareczko, druhý byl Travis McCabe a třetí Andrea Palini. Ryan Gibbons dokončil etapu na pátém místě ve stejném čase jako vítězný Mareczko a od jeho vítězství v celém závodu ho dělí již jen jedna etapa.