Předposlední etapu Tour de Langkawi si podmanil Jakub Mareczko

nabor

Sedmou etapu Tour de Langkawi dokázal po závěrečném spurtu vyhrát Ital Jakub Mareczko, který tu slaví již druhý triumf. Celkově stále vede Ryan Gibbons.

V úvodu se před peloton vydalo šest závodníků, jenže jeden z nich – Australan Timothy Roe – byl v celkovém pořadí osmý a ztrácel pouze 33 sekund na vedoucího Gibbonse. Po průjezdu první rychlostní prémie tak začal na únik dorážet tým Dimension Data a zakrátko uprchlíci přestali vzdorovat a byli dojeti.

Netrvalo dlouho a vytvořil se únik nový. V něm se tentokrát ocitli Greg Henderson (UnitedHealthcare), Jacopo Mosca (Wilier Triestina), Loh Sea Keong (Thailand Continental Team), Huang En (Keyi Look) a Dominic Perez (7 Eleven-Roadbike Philippine). Když jejich náskok přerostl přes metu jedné minuty a půl, ocitl se Jacopo Mosca ve virtuálním vedení. Proto jim peloton již větší náskok nedal.

Přibližně 30 kilometrů před cílem odpárali své kolegy z úniku dva nejznámější jezdci z celé pětice – Greg Henderson a Jacopo Mosca. Zatímco se zbylí tři jezdci zanedlouho vrátili do pelotonu, Mosca a Henderson trápili hlavní pole až pod poslední kategorizované stoupání dne – Bukit Miku. To začínalo osm kilometrů před cílem.

Přes Bukit Miku se dostalo pohromadě více než padesát jezdců. Bylo tak jasné, že tito jezdci budou spurtovat o vítězství. Tři pravděpodobně nejrychlejší jezdci v celém závodu obsadili první tři místa – zvítězil Jakub Mareczko, druhý byl Travis McCabe a třetí Andrea Palini. Ryan Gibbons dokončil etapu na pátém místě ve stejném čase jako vítězný Mareczko a od jeho vítězství v celém závodu ho dělí již jen jedna etapa.