První profesionální vítězství vybojoval Enrico Barbin v šesté etapě Tour de Langkawi

nabor

Poprvé se radoval z etapového vítězství jako profesionál Enrico Barbin (Bardiani CSF), který v závěrečném spurtu dokázal pokořit jak Anthonyho Giacoppa (Isowhey Sports Swisswellnessú) tak Filippa Pozzata (Team Wilier Triestina).

Šestá etapa vedla ze Senawangu do Muaru a měřila 176,3 kilometrů. Svým profilem byla ze začátku kopcovitá, v první polovině jezdci posbírali tři vrchařské prémie. Druhá část etapy byla téměř rovinatá a to vyhovovalo spíše spurtérským týmům.

Své chvilkové slávy si užil Tanner Putt (UnitedHealthCare Pro Cycling Team), který jel na 10. kilometru na čele. Pak se vytvořila silná trojice: Lorenzo Rota (Bardiani-CSF), Wilmar Paredes (Manzana) a Ronald Yeung (Infinite AIS), která se vydala vstříc osudu. Na 100. kilometru měla náskok okolo tří minut. V tu dobu na čele vládla stáj Dimension Data.

Náskok se postupně snižoval. Třicet kilometrů před cílem již byl pouze minutový. Po deseti kilometrech to bylo už jen 20 vteřin. Ovšem borci vzdorovali dále. Nakonec byli pohlceni 10 kilometrů před cílem.

Technický dojezd způsobil komplikace spurterským týmům a toho využil k prvnímu vítězství mezi „profíky“ Enrico Barbin. Celkově zůstává ve vedení Ryan Gibbons (Team Dimension Data).

[cyklostat id=“Le-Tour-de-Langkawi“ etapa=“6″ rok=“2017″ nadpis=“Le Tour de Langkawi 2017, pořadí 6. etapy“]