Tour spurterů končí. Jedna z posledních šancí přijde v Toulouse

nabor

Závod se dostává do své poloviny. Pyreneje nejsou daleko, ale profil ještě ovlivnit nestihnou. Klesající dojezd slibuje na jihu Francie přehlídku nejvyšších převodů.

Svůj první závod elitní kategorie, tehdejší ProTour, dojel v Baskicku čtvrtý. První Tour de France o rok později devátý. První a jediné pódium na Staré dámě zvládl – poté, co Contador i Froome vypadli a Romana Kreuzigera zastavily hrátky UCI – v 37. Dnes míří Tour do rodiště jednoho z nejpozdějších objevů silniční cyklistiky, Jeana-Christophea Pérauda. Není to nicméně péraudovská (ani woodsovská, vezmeme-li letos nejstaršího debutanta) etapa, jíž Toulouse rozhodne. Půlmiliónové hlavní město Okcitánie pevně očekává souboj spurterů.

Závěrečné kilometry 11. etapy Tour de France 2019Po dni volna a se zklidněným větrem by mu nemělo nic bránit. Určitě ne dvojice prémií, z nichž ani jedna nepřesahuje průměrem 5 %. Jediná vážnější nástraha přijde 5,5 kilometrů od cíle. Peloton vrazí do města nad Garonnou a prakticky okamžitě začne úsek 1,3 km do 4 %. Pak už to bude jízda, stále mírně dolů. Finiš na bulváru Lascrosses by býval vyhovoval Marku Cavendishovi, jenž tu před 11 lety zvítězil.

Profil 11. etapa Tour de France 2019

Z gauče Manxman neobhájí. Nezbyde mu než znovu zafandit Nizzolovi v souboji s velkou čtyřkou ve složení Peter Sagan, Caleb Ewan, Elia Viviani, Dylan Groenewegen.

Černým koněm dnešní etapy je Sonny Colbrelli. Tradičně se trápí s nalézáním ideální pozice, nicméně zatopit Saganově zeleni může krom Vivianiho a Matthewse již jen on. Kristoff, Trentin, Stuyven, Bonifazio i Greipel jsou daleko zpět a mohou síly koncentrovat do závěru.

Jedenáctá etapa Tour de France 2019 startuje ve 13:35. Asi ve tři čtvrtě na čtyři budou první jezdci na sprinterské prémii, v cíli pak kolem 17:32.

Tipovací soutěž